האגף במרכז לחדשנות

משלחת של אנשי מקצוע האמונים על הטיפול באזרחים הוותיקים במגדל העמק יצאה לסיור לימודי במעבדת החדשנות הדיגיטלית לבני הגיל השלישי בבאר שבע.

האגף לשירותים חברתיים במגדל העמק ממשיך לקדם יוזמות חדשניות וטיפוח ראייה עתידית וטכנולוגית בקרב אנשי המקצוע המטפלים בתושבים בכלל ובאזרחים הוותיקים בפרט. ביוזמת יועץ ראש העיר לענייני אזרחים וותיקים ומנהל האגף לשירותים חברתיים מומי בן סימון יצא צוות האמון על הטיפול באזרחים הוותיקים לסיור לימודי במעבדת החדשנות הדיגיטלית לבני הגיל השלישי בבאר שבע. המעבדה ממוקמת במרכז לחדשנות דיגיטלית מתקדמת בנגב (CDI NEGEV) שהקים מעבדה ראשונה מסוגה בעולם לגיל השלישי והרביעי המבקשת להתמודד עם האתגרים עמם מתמודדים בני הגיל השלישי והרביעי בישראל ולקדם מציאת פתרונות באמצעות מודלים חדשניים וטכנולוגיות מתקדמות.

במהלך הסיור חוו המטפלים והעובדים הסוציאליים הדמיה של סביבת החיים של האזרחים הוותיקים, על כלל היבטיה כגון משפחה, רווחה, רפואה, חיבור וקשר לבני הדור הראשון ועוד. במעבדה נבנה בית מרוהט הכולל חדר שינה, מטבח וחדר אירוח ובו וסביבו נבחנים טכנולוגיות דיגיטליות ומודלים חדשניים לשיפור איכות חייו ובריאותו של האזרח הוותיק, שיטות מתקדמות לקשר עם בני המשפחה והסביבה, רצף הטיפול הרפואי מול בתי החולים וקופות החולים, מעורבות ופעילות חברתית (ליציאה ממעגל הבדידות), קשר עם בני נוער, שירותי רווחה, קשר עם מטפלים ועוד.

כמו כן נחשפו חברי המשלחת לסטארט-אפים ומיזמים חדשניים נוספים שכבר פועלים בימים אלו במעבדה כגון פלטפורמת טלוויזיה המאפשרת תקשורת יעילה יותר בין המטופל לבין המעגל המשפחתי הקרוב או אפליקציה המיועדת לספק למטפלים בבתי אבות ובמרכזים סיעודיים מידע מדויק ופיקוח על איכות הטיפול במטופלים ואפילו כלי המאפשר לאזרח הוותיק לספר את סיפור חייו בשיתוף עם משפחתו על ציר זמן דיגיטלי ועוד. מנהלת המדור לאזרח הוותיק באגף לשירותים חברתיים של עיריית מגדל העמק, ברכה בן סדון, אמרה: "הסיור היה מלמד ומשמעותי. נחשפנו למיזמים ופתרונות טכנולוגיים חדשניים שפותחו במטרה להביא לשיפור דרמטי באיכות חייהם של האזרחים הוותיקים בכל תחומי החיים ובכל רמות התפקוד".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here