פרויקט
דוברות עיריית מגדל העמק

במגדל העמק מצאו דרך יצירתית להתמודד עם חצרות בניינים שדייריהם לא יכלו לדאוג לנקיון ולתחזוקה שוטפת

הפרויקט החל לפני שנה במגדל העמק והוא מחולק לשניים. החלק הראשון מתייחס לשיפוץ גינות וחצרות של בניינים משותפים. החלק השני נוגע לתחזוקה שוטפת של הבניינים אשר תושביו הצטרפו לפרויקט. בעירייה הרימו את הכפפה ואפשרו לתושבים להצטרף תמורת עלות חודשית של 35 שקלים שנגבית דרך סעיף בארנונה. על מנת שבניין יצטרף לפרויקט, צריך הסכמה של 80 אחוזים מהדיירים. עד כה, 42 בניינים בעיר הצטרפו לפרויקט המבורך.
יונתן אשכנזי מנהל הפרויקט אמר: "אני אישית מפקח על עבודת הקבלן, מחתים דיירים בבניינים חדשים, מעביר את הטפסים לגבייה וחותם על חשבונות הקבלן. אני נמצא בקשר עם כל הדיירים בכל הבניינים שחתמו אתנו, מדובר ב-750 דירות עד היום. הפרויקט משנה את פני העיר, המקום הרבה יותר נקי ומסודר ולא רק בשטחים הציבוריים אלה בכל השטחים הפרטיים".

כזכור, הפרויקט שם לעצמו מטרה והיא למגר את תופעת ההזנחה בחצרות בניינים שדייריהם לא מצליחים לטפל בחצרות באופן עצמאי. באמצעות "חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסה" של הנהלת הרשות, הצליחו להגיע לפתרון יישומי ואת תוצאותיו ניתן לראות בשטח.

לאחר בדיקת הנושא ולמידת מודלים ממספר ערים בארץ, פיתחה הרשות את התכנית הייחודית "אצלנו בחצר" המציעה שירות ייחודי לדיירי בניינים המעוניינים בכך, אשר כולל התקשרות עם קבלן גינון דרך העירייה, המגיע פעמיים בחודש לתחזק ולנקות את חצר הבניין.

פרויקט "אצלנו בחצר"
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here