מכון המחקר מיגל
קרדיט: מכון המחקר מיגל

ראש העיר קריית שמונה ומנכ"ל מכון המחקר מיגל של החברה לפיתוח הגליל, סיירו השבוע, עם צוותיהם בחווה החקלאית בעיר, לחשיבה משותפת ביצירת שיתופי פעולה משמעותיים בין חוקרי מיגל לבין החווה החקלאית. בפגישה השתתפו ראש העיר אביחי שטרן, מנהלת החווה החקלאית ורד אביטל, מנכ"ל מכון המחקר מיגל דוד זיגדון, מנהלת תפעול במיגל רותי שושן וחבר מועצת העיר אלי ברמי.

כצעד ראשון נבדק שיתוף פעולה להקמת חדרים מבוקרים, לגידול פטריות מאכל, בחווה החקלאית. מהלך זה אם ייצא לפועל, יאפשר לחוקרי מכון המחקר מיגל לקדם מחקרים בנושא גידול פטריות מאכל תוך פיתוח תכניות לימוד והדרכה בשיטות הגידול, עבור תלמידי החווה. כמו כן נבדקות אפשרויות לשיתופי פעולה בתחומים נוספים כמו פיתוח מערך חדשני לגידול הידרופוני (במים) ועוד.

ראש העיר אביחי שטרן אמר, כי חוקרי מכון המחקר מיגל יעשירו את הידע של תלמידי מוסדות החינוך בקריית שמונה, תוך שיתוף פעולה בחווה החקלאית. "מכון מיגל נמצא בלב ליבה של קריית שמונה וקיומם של פרויקטים ותוכניות לימודים משותפות, הינם במטרה לתרום לידע המדעי וחשיפת התלמידים למחקרים החדשניים המתבצעים במיגל. הפעילות המשותפת שתתקיים עם החוקרים בעלי שם עולמי, תטפח את חוקרי העתיד", אמר שטרן.

מנכ"ל מכון המחקר מיגל דוד זיגדון אמר, כי מיגל והחוקרים שמחים לשתף פעולה עם העיר קריית שמונה לטובת התלמידים, בכדי לתרום לחברה ולקהילה. "שיתוף פעולה בתחום המדעי בין חוקרים לתלמידים מתבצע בתחומים נוספים והינו בעל השפעה לטווח ארוך בתחום החינוך והתרומה לקהילה בה אנו חיים ופועלים, במטרה לטפח את דור ההמשך של המדענים והחוקרים ולעודד המשך לימודים בתחום במכללת תל -חי".

זיגדון ציין, כי אחד מהפרויקטים, 'ליל המדענים', שמקיים צוות מיגל, יערך השנה בקריית שמונה, ב-26 בנובמבר 2020, בשיתוף משרד המדע והאיחוד האירופי.

מנהלת החווה החקלאית ורד אביטל פרץ: "חשיבות המפגש הוא בעצם קיומו. יש לנו בעיר מכון מחקר בסדר גודל עולמי ואנו חייבים לנצל את הידע ולהעבירו לילדים שלנו. במפגש הכרנו את ענפי המשק בחווה החקלאית- החממה, מנהרות, גן ירק, גן תבלינים, פינת חי ועוד. העלינו בפני מנכ"ל מיגל את הרצון לשיתופי פעולה עם החוקרים המובילים בתחום מדעי הצומח והחי ושמחנו לדעת שיש עם מי לדבר. אין לי ספק ששיתוף הפעולה עם מיגל הוא אינטרס חשוב ומשותף לכולם".

מכון המחקר מיגל
קרדיט: מכון המחקר מיגל
קרדיט: מכון המחקר מיגל
קרדיט: מכון המחקר מיגל

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here