הפיכת עכו לעיר המחוז של הגליל המערבי
עיריית עכו

במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי, הגב' רעיה שטראוס-בן דרור, חברי תנועת אור וראשי מינהל בעיריית עכו יצא לדרך המיזם "רוח עכו 2048" במטרה להפוך את העיר עכו לעיר המחוז של הגליל המערבי. מדובר בתכנית עבודה העוסקת בתחומי הדיור, התעסוקה והתיירות שתהפוך את העיר למטרופולין.

הפיכת עכו לעיר המחוז של הגליל המערבי
עיריית עכו

את המיזם שהוא פרי יוזמה משותפת של הגב' שטראוס בן דרור וראש העיר עכו שמעון לנקרי מובילים מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר וצוותו. בפגישה השתתפו בין השאר גם סמנכ"ל העירייה קובי שמעוני, מנכ"ל החברה הכלכלית של עכו אלברט בן שלוש, מנהל השיווק התיירותי בחכ"ל רוני מיארה, מהנדסת העיר, מיכל סופר ואדריכל העיר שי אללוף.

את ישיבת ההתנעה פתח ראש העיר עכו שמעון לנקרי שאמר, כי העיר עכו עשתה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה והתכנית עוסקת ביצירת עוגנים למשיכת אוכלוסייה חזקה לעיר. "הגיע העת להזיז את מרכז הכובד לעיר עכו ולגליל", אמר לנקרי, "ליצור מקורות תעסוקה איכותיים, לעייר את היישובים הגדולים ולתת לתושבי הגליל את כל הסיבות הטובות להישאר כאן".

הגב' שטראוס- בן דרור שייסדה את מיזם התיירות "אוצרות הגליל" ו"רוח הגליל" שנועד לתכנן קפיצת מדרגה באיכות החיים של תושבי האזור יחד ראשי רשויות, מנהלי מפעלים ויזמים חברתיים, אמרה: "יש פער בין החלום של החזון שלנו לבין המציאות בשטח. אבל, הצלחנו להכפיל את התיירות בכל אזור הצפון".

מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר סקר בהרחבה את חזון "ישראל 2048" והדגיש שמטרת העל של התנועה שבראשה הוא עומד יישוב הנגב והגליל. "הקמנו כמה יישובים בנגב ועכשיו הגענו לגליל", הוא אמר. לדבריו, התכנית כעת מתמקדת כיצד להפוך את הגליל למרכז בפני עצמו. "יש לנו זכות היסטורית להפוך את הגליל למרכז חיים שימגנט אליו תושבים רבים", הוא אמר. בהמשך הוצגו מודלים לחיזוק התיישבות עירונית, ניתנה סקירה כללית על העיר עכו, שכללה את  התיירות, תכנית המתאר, פרויקטים עתידיים והתחדשות עירונית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here