מעצמה גרעינית

הגרעין התורני ציוני בנצרת עילית יארח השבת 20 משפחות צעירות מכל רחבי הארץ המעוניינות להעתיק את מגוריהן לנצרת עילית ולהצטרף לקהילה הדתית המתחזקת בעיר.

שבת קליטה שנייה בנצרת עילית יוצאת לדרך והפעם בהשתתפות מספר שיא של משפחות צעירות מכל רחבי הארץ  המתעניינות במעבר לנצרת עילית, חלקן נמצאות כבר בתהליך חיפוש דירה להשכרה בשלב הראשון. שבת הקליטה מאורגנת על ידי הגרעין התורני ציוני  בשיתוף עם העירייה ועמותת "לב בגליל". בין המשפחות המתארחות יגיעו לראשונה הורים  ומשפחה מבית שמש וגם משפחת הבן הצעיר, שני דורות בעיר אחת. ראש העיר רונן פלוט וצמרת העיר יחד עם אופיר שיק מנכ"ל 'לב בגליל' וח"כ מוטי יוגב ילוו את השבת המיוחדת עליה עמלו רבות מנהל הגרעין התורני צחי וייס, רכזת הקליטה יפית מלכא ורכז קהילה חיים בן שטרית. ילדים זה שמחה, משפחה זה ברכה. נצרת עילית מקבלת את תושביה החדשים העתידיים בחיבוק ובאהבה. ח"כ מוטי יוגב: "לנצרת עילית יש ראש עיר ציוני גדול ואמתי".רונן פלוט: "נצרת עילית עולה על דרך המלך והופכת לעיר מבוקשת על ידי משפחות צעירות ואיכותיות מכל רחבי הארץ. אנו מקבלים בברכה את התושבים החדשים, כן ירבו"

יצוין כי בשנה שעברה לאחר שבת קליטה מוצלחת במיוחד קבעו 30 משפחות את משכנם בנצרת עילית.ביום ראשון השבוע התקיימה ישיבת הכנה סופית בראשות ראש העיר רונן פלוט וצמרת העירייה וכן ראשי הגרעין התורני.בתום הפגישה אמר צחי וייס: "תושבי נצרת עילית הוותיקים ולצידם חברי הגרעין התורני ציוני בעיר שמחים ונרגשים לקבל באהבה את המשפחות המתעניינות, המשפחות יתארחו בבתי התושבים היקרים שנענו בחפץ לב ובמאור פנים לקליטתם ולאירוחם הלבבי. בני המשפחות יתפללו בבתי הכנסת השונים בעיר ואין לי ספק שיתרשמו מהאווירה המיוחדת של נצרת עילית ותושביה".

ח"כ מוטי יוגב המוביל את שבת הקליטה עם הגרעין התורני ציוני אמר: ' נצרת עילית נוסדה כדי להיות בירת הגליל וחיזוק היישוב היהודי בגליל, על בסיס דבר זה נוצרה מחוייבות לצפון בכלל ולנצרת עילית בפרט. עד לפני כשנתיים עוד עזבו משפחות דתיות ציוניות את נצרת עילית, המגמה הייתה איך בולמים את העזיבה ומביאים משפחות. החלטנו לקרא לבני העיר לחזור הביתה, יש בגרעין התורני פרויקטורית מצוינת, יפית מלכא, שברוח גדולה החלה לאסוף את בני העיר, לחבר אותם במיילים לדברים הטובים שקורים בנצרת עילית, לתת מעטפת כוללת למשפחות, זהו סוד ההצלחה של קליטת 38 משפחות בשנה שעברה. גל העזיבה נעצר, גל קליטה החל. לנצרת עילית יש ראש עיר מצוין, רונן פלוט, ציוני אמיתי וגדול שכל מעייניו נתונים לדבר אחד שיגיעו יהודים מכל הגוונים להתגורר בנצרת עילית.

אני מקווה ששבת קליטה זו תהיה הראשונה בסדרת שנות קליטה במהלך השנה" אומר ח"כ יוגב ראש העיר רונן פלוט הרוח החייה מאחרי בלימת ההגירה מהעיר וחיזוק ההתיישבות היהודית בה אמר: "אני מתרגש ושמח לקראת הגעת עוד עשרות משפחות לעיר הכי יפה בגליל"

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here