משחקייה על גלגלים
דוברות עיריית מגדל העמק

המסכים והסמארטפונים בחוץ לטובת המשחקים הישנים? במגדל העמק השיקו משחקייה שתעבור בין שכונות העיר במטרה לחשוף את הילדים למשחקי העבר

למשחק חשיבות רבה בפעילות קבוצתית. הוא מגבש, מהנה, מפתח יכולות ומיומנויות ובעיקר מספק כייף והנאה. במהלך חופשת הקיץ הושקה יוזמה חדשה של היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בראשות אילנה פרץ-עייש – "משחקים על גלגלים".
המיזם הוא תוכנית שבה פעמיים בחודש מזוודה עם מגוון משחקים וצוות מתנדבות תגיע לאחת משכונות מגדל העמק בה יפרסו את ערכות המשחקים המיועדים למשחקים קבוצתיים  של ילדים, בגינה הציבורית או במסגרות חינוכיות. מטרת המיזם היא לחבר בין פנאי לקהילה.
חלק מהמשחקים הם דגם מוגדל של משחקי קופסה מוכרים כמו "סולמות וחבלים", "גן שעשועים", "מערבולת של צבעים", וחלקן משחקי חברה אחרים כמו "כן, לא, שחור, לבן", "נקודת מפגש" ועוד.  חלק אחר מהם מיועד לילדי גנים וכיתות נמוכות העוסקים באיות מילים, בחיבור מילים ובהעשרת השפה.

משחקייה על גלגלים
דוברות עיריית מגדל העמק

כדי להפוך את השימוש במשחקים נגיש לכולם מצטרפות למזוודת המשחקים בסבב תורנות תשע נשים צעירות שחלקן נשות חינוך בעלות ניסיון בהפעלות קבוצתיות ובעבודה עם ילדים צעירים ונוער שתפקידן להדריך וללמד כיצד להשתמש במשחקים ובד בבד לסייע ולתרום לגיבוש החברתי בין הילדים.
כל המתנדבות של המיזם שלומית אברג'ל, סיגלית עשור, לי אברהם, אסתר אסיה, טל זעפרני, ענת בן-הרוש, אפרת ארבע, לירז בקסיס ורקפת זמיר עושות זאת בהתנדבות גמורה ועל חשבון זמנן הפנוי.
"מדובר במשחקי חברה הבאים ליצור דינמיקה קבוצתית", ציינה שלומית אברג'ל מנהלת "פותחים עתיד" במגדל העמק שהתנדבה לקריאה לרכז את הפעלת המיזם בפועל, "שמטרתן ליצור גיבוש וחיבור בין מסגרות פורמאליות ולא פורמאליות. הכוונה היא לחבר בין ילדים שכנים, בין ילדים ממסגרות חברתיות ולימודיות שונות, בין מגזרים ובין אוכלוסיות שונות שבדרך כלל אינן מכירות אחת את השנייה".
אילנה פרץ-עייש הוסיפה: "רצינו ליצור פרויקט שיוציא את הילדים מהמסכים והצגים והעולם הדיגיטאלי אל העולם שבחוץ, לשחק בצוותא עם ילדי השכנים במשחקים של פעם. בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לריקי שחף מפקחת היחידה להתנדבות במשרד הרווחה על החשיפה לפרויקט".
דורון אלחרר מחזיק תיק הרווחה בעיר: "המיזם הזה יוצר הזדמנות לילדים להיפגש במרחב הציבורי ודרך המשחקים להכיר זה את זה ולהתחבר. אני מודה למתנדבות שמקדישות מזמנן למען הקהילה".

משחקייה על גלגלים
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here