נאיל זועבי : הגיע הזמן לברית חדשה: דרושה מפלגה ערבית – ישראלית -מרכז
נאיל זועבי , יוצא לדרך חדשה, רעיון ראשוני וחדשני. | צילום: אדהם זוהבי

נאיל זועבי מהכפר נין מפרסם לראשונה את האני מאמין הפוליטי שלו , זועבי מחוזר ע"י מספר ראשי מפלגות המבקשות לחבר אותו אליהן , בוחן את צעדיו ואומר: " 72 שנים ערביי ישראל משתתפים כיחידה עצמאית בדלנית בדמוקרטיה הישראלית , מפלגות ערביי ישראל ,נולדו גוועו , ייצגו את מי שלא בחרו בהם בלוב, סוריה, באירן , בתימן ,בלבנון ,בעיראק , בשכם ובעזה , כרתו בריתות עם השמאל הישראלי ,דיברו על דו קיום והצביעו נגד הסכמי שלום , סירבו לראות במדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית , החמיצו בכל הזדמנות להירתם למען  ציבור ערביי ישראל , להפוך את חייהם לטובים יותר , במקום חיבורים האדירו את הבדלנות , קידשו את הפלגנות , הקצינו את עמדותיהם כלפי זכותו של העם היהודי לבית משלו , התחבקו עם מבקשי השמדתה של מדינת ישראל ,נשקו לטרוריסטים אשר רצחו חפים מפשע , ממשיכים להוביל לדה לגיטימציה של מדינת ישראל אותה מאשימים באפרטהייד ,תומכים בBDS ,ראשונים לכל גינוי לישראל תוך שילוב ידיים עם מבקשי רעתה. עוד מוסיף זועבי כי

עכשיו הזמן לשינוי מהותי , יסודי ,עמוק , שורשי, עכשיו הזמן להקמת מפלגה ערבית – יהודית עם אידאולוגיה של מרכז , מפלגה שלא תהיה שופרם של שונאי ישראל ומבקשי רעתה , מפלגה שתתחבר למדינת ישראל השוויונית , שנבחריה יעמדו  בעמדות השפעה ויתקנו עיוותים היסטוריים במגזר הערבי ,טיפול ממוקד בנושאים משמעותיים , נושאי החיים עצמם למגזר הערבי , ביטחון אישי ,תשתיות ,תעסוקה , חינוך , שילוב בחברה הישראלית מחובות של גיוס לצבא או שירות לאומי אזרחי, שילוב באקדמיה ,במקצועות ההי טק ובניית עתיד לצעירי המגזר.

נאיל זועבי : הגיע הזמן לברית חדשה: דרושה מפלגה ערבית – ישראלית -מרכז
נאיל זועבי , יוצא לדרך חדשה, רעיון ראשוני וחדשני. | צילום: אדהם זוהבי

עכשיו הזמן לשיתוף פעולה יהודי ערבי למען המדינה , למען האזרחים , בעמדות ההשפעה חשוב קולו של האזרח הערבי שישמע , שיספר , לא עוד קולות מבוזבזים על מי שמכנים עצמם כמנהיגי המגזר אשר עשייתם באה לידי ביטויי בהצהרות קיצוניות, בפרובוקציות ובדאגה עצומה לתנאיהם של מחבלים וטרוריסטים המרצים עונשם בבתי הכלא בישראל.

זה הזמן לחיבור אמיתי במוקדי השפעה ויכולת לחולל שינוי, לא עוד בריתות עם הקצוות של הישראליות קצוות של זניחות אידאולוגית והשפעתה האפסית . האבסורד הוא שאפילו בקצוות אין תקווה ראו דוגמת מר"צ והרשימה המשותפת שלא יכלו לחתום אפילו על הסכם עודפים.

מדינת ישראל חייבת מפלגה יהודית ערבית , מפלגת מרכז , הרואה בערביי ישראל וביהודי ישראל שותפים שווים למען מטרה אחת , פיתוחה , שגשוגה , טיפוחה של מדינת ישראל , המדינה היהודית דמוקרטית ,תוך שמירה על הזהות הלאומית של כל מגזר .

מפלגת מרכז יהודית – ערבית היא בשורה למי שמאסו במפטפטים עצמם לדעת , חורשי רעת השילוב הערבי יהודי , מחרחרי האיבה והמדון , מקדשי הבדלנות ומעודדי הפלגנות . מפלגת מרכז יהודית ערבית היא בשורה ותקווה לחיים משותפים במדינה שאנו אוהבים , שואפים להצלחתה , נאבקים לביטחונה הכלכלי , החברתי , הצבאי , מדינה שהמכנה המשותף בין אזרחיה היהודים והערבים הוא רחב , גדול יותר מהמפריד.

עכשיו הזמן להקמת מפלגה מחברת , מפלגה שטובת מדינת ישראל ואזרחיה בראש מעיינם , מפלגה שהאינטרסים הלאומיים והערכים האוניברסליים הם מצעה , מפלגה שמבשרת על תקווה , עכשיו הזמן למפלגת האזרחים , הערבים היהודים " .

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here