נקבע שיא חדש: 89 אחוז זכאות לבגרות ב
עיריית מגדל העמק

הישג מרשים למערכת החינוך במגדל העמק. לאחר הזכייה בתואר ביה"ס מצטיין, אחוז הזכאות לבגרות הוא הגבוה ביותר בתולדותיו ומבטא עלייה של 12 אחוז בהשוואה לשנה שעברה ו-27 אחוז בארבע השנים האחרונות

על פי הנתונים שהתקבלו בימים האחרונים, אחוז הזכאים לבגרות של תלמידי כיתה י"ב מבית הספר "אורט רוגוזין" שסיימו בשנת הלימודים שעברה (תשע"ט) עומד על 89% – הגבוה ביותר שנמדד מאז ומעולם. השיא כולל גם את הזכייה של "אורט רוגוזין" בבית ספר מצטיין בקטגוריה הגבוהה ביותר.
"מדובר במחזור איכותי ובעבודה קשה וטובה של הצוות החינוכי שלא ויתר לאף תלמיד", אמר מנהל בית הספר דודי גרסרו והוסיף: "האמנו ביכולות של התלמידים וביכולות של הצוות המקצועי יחד עם הרפורמות של "אופק חדש" ו"עוז לתמורה" המעניקות יותר שעות תגבור לתלמידים. אני מודה לראש העיר אלי ברדה ולמלי אליגוב ראש מנהל החינוך על התמיכה ועל הבאת תכניות, תקציבים ופרויקטים שונים שתרמו להצלחת התלמידים".
ההשקעות האדירות בתשתיות ובתכניות לימוד בשנים האחרונות מניבות פרי שמסב נחת לכל העוסקים במלאכה. ההשקעה של 8.5 מיליון ₪ באולם ספורט, כ-4 מיליון ₪ במגרשי הספורט ובמסלול האתלטיקה לצד חיזוק מבנים וחזות ביה"ס בסך 8 מיליון ₪ ולקראת הקמת מעבדה בעלות של 3 מיליון ₪ הן דוגמאות להמחשת גודל ההשקעה במערכת החינוך ובביה"ס.
חשוב לציין כי בפרסום תוצאות הזכאות לבגרות ובאחוז המתגייסים לצה"ל בחתך יישובי נכללים גם בתי הספר מהמגזר החרדי שאינם נגשים לבגרות ולא מתגייסים לצה"ל, אך נכללים בסטטיסטיקה של היישוב ובכך מורידים את הדירוג היישובי ולכן במגדל העמק הנתון הקובע בזכאות לבגרות או בגיוס לצה"ל הוא של בית ספר התיכון היחיד בעיר "אורט רוגוזין".
ראש מנהל החינוך, מלי אליגוב, הוסיפה: "במגדל העמק החינוך בראש הלכה למעשה. המדיניות של הרשות היא להילחם על כל תלמיד כדי שיסיים עם תעודת בגרות איכותית וערכית. תושבי מגדל העמק יכולים להיות גאים במערכת החינוך העירונית מהגיל הרך ועד לתיכון והאקדמיה".
ראש העיר אלי ברדה התייחס ואמר: "מערכת החינוך במגדל העמק גאה בבית הספר "אורט רוגוזין" שמציג אחוז זכאות לבגרות מרשים ביותר והגבוה בתולדותיו. מבחינתו, תעודת הבגרות לבדה אינה חזות הכל ואינה מעידה על איכות הבוגר או איכות מערכת החינוך היישובית, ולכן הדגש הוא על למידה משמעותית ולימוד המרחיב דעת, ידע ואופקים עם תעודת בגרות איכותית וערכית של 4-5 יחידות המקנה כרטיס כניסה לאקדמיה".
ברדה ציין כי העשייה היומיומית בביה"ס "אורט רוגוזין" המכילה ערכים וחינוך, לצד העלייה המרשימה בתוצאות בחינות הבגרות מזכה את מנהלי ביה"ס דודי גריסרו ורעות בכר, הצוות החינוכי, התלמידים וההורים בברכת יישר כח גדול".

נקבע שיא חדש: 89 אחוז זכאות לבגרות ב"אורט רוגוזין"
עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here