צילום יחצ פארק הייטק צפון

"יש פה דברים שאין באף מקום אחר" – יזמים ועובדי החברות הפועלים בפארק נפגשו עם הנשיא ורעייתו והציגו בפניהם פיתוחים חדשניים וטכנולוגיות מתחומים שונים. פארק הייטק צפון אירח ביום רביעי ה-12.7 את כבוד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג ורעייתו, לביקור חשוב בפארק הייטק צפון. יזמיות ויזמים וכן נציגי החברות המקומיות והבינלאומיות הפועלים במקום נפגשו עם כבוד הנשיא ורעייתו וחשפו בפניהם פיתוחים חדשניים וטכנולוגיות מתקדמות ביותר.

בשנים האחרונות, אזור הצפון הפך יעד מבוקש לחברות הייטק, סטארטאפים, חממות, ולמוסדות אקדמיים אשר גילו את הפוטנציאל הטמון בהון האנושי המקומי ובאקוסיסטם המתפתח והולך, ובוחרות להקים משרדים, שלוחות ומרכזי מחקר ופיתוח, כשהם נהנים אף מהטבות המס ומקרנות עידוד של המדינה.

במסגרת ביקורו, הוענקה לכבוד הנשיא סקירה מקיפה מבכירי הנהלת הפארק, יו"ר הפארק הגב' יעל לביא, ומר רם לוינסון מנכ"ל הפארק, אודות הפעילות הענפה המתקיימת בו. כך, הוצגו בפני הנשיא חזון הפארק והיעדים וכן האתגרים הניצבים בפני קהילת ההייטק אשר בוחרת לבנות את ביתה בפריפריה הצפונית.

במסגרת הביקור, נפגשו עם הנשיא יזמיות ויזמים, טאלנטים מחברות ההזנק וההייטק אשר הציגו בפניו פיתוחים חדשניים וטכנולוגיות מתקדמות בכל מגוון התחומים המצויים בפארק: חקלאות חכמה, בינה מלאכותית, תעופה, אנרגיה מתחדשת, תחבורה חכמה, חומרה, תוכנה ועוד.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "האזור שלכם הוא האזור הכי מדהים שיש, הפסיפס והגיוון שבתוכו הוא מרתק. אתם אלה שצריכים להגיד 'אנחנו מרכז העולם', יש פה דברים שאין באף מקום אחר. הפארק הזה כל כך מרשים, מה שאתם מקרינים זה עוצמתי ומרשים, צריך להאמין ביכולות של החברה הישראלית. תפיסת עולמנו היא שאנחנו רוצים לקדם את כולם, הפסיפס שלנו הוא נדיר. בסוף עם המעצמה שיש פה, אפשר גם לבוא עם יוזמות".

יו"ר הפארק, יעל יגרמן-לביא: "פארק הייטק צפון מהווה אבן שואבת לחברות מקומיות ורב לאומיות שבוחרות להרחיב את הנגישות לטאלנט הצפוני אליו אינן נחשפות באזור המרכז. הפארק ממוקם באזור נגיש מאד מבחינה תחבורתית, מוקף בארבעה מוסדות לימוד, בטאלנט מגוון ואיכותי הגר באזור. כיום עובדים בפארק הייטק צפון 500 מהנדסים ומפתחים ב-28 חברות ובעתיד יעבדו בו 5,000. כך חזון הפארק מסייע בשינוי משמעותי של פני התעסוקה בצפון ושגשוגו הכלכלי של האזור כולו".

פארק הייטק צפון הינו פרויקט ייחודי בעל חשיבות לאומית אשר קם מתוך חזון ציוני לייצר שינוי אזורי על ידי הקמת מרכז תעסוקה למקצועות ההנדסה וההייטק ברמה בינלאומית. הפארק מייצר ערך ותורם לצמיחה אזורית כלכלית חברתית תוך מימוש היתרונות היחסיים של האזור. בנוסף למבנים הקיימים, נבנים בפארק עוד שישה מבני משרדים (9,700 מ”ר עד 12,000 מ"ר כל אחד), ברמת בנייה וגימור בינלאומיים. מהלך הבנייה מבטיח גמישות מירבית לעמידה בצרכים השונים של כל חברה. בעתיד צפוי להציע עוד כ-4,500 מקומות עבודה בתחומי ההנדסה והטכנולוגיה ובכך להביא שינוי כלכלי-חברתי אמיתי למדינת ישראל כולה.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here