בריכת הספר , כלי חמדה צילום רפרודוקציה : טליה בן בסבו.

כלי חמדה, תמונות מרגשות בתחנות חיו של האיש שבא מאהבה

בערב ראש השנה העניקה הרבנית יונה עוזיאל מעפולה בהתרגשות רבה לעשרות אוהבי אישה הנודע לתהילה , הרב עוזיאל יצחקי , איש תורה והגות, שוחט בינלאומי ומוהל אהוב אשר נפטר בטרם עת את ספר החיים 'כלי חמדה ' המספר את סיפור חיי הרב. בספר המיוחד והמרשים נתפרים ביד אומן פיסות חיו של הרב עוזיאל והשפעתו המיוחדת על תושבי עפולה והעמק כולו. הרבנית יונה בחרה להנציח את הרב שכולו שמחה וחכמה בספר מלא יין יהודי משומר , תורה ואורחות חיים בכפיפה אחת. אכן אבד כלי חמדה והותיר כלי תפארה.

" אהוב עד לב השמיים, כך פתחה הרבנית יונה את הספר 'כלי חמדה' לזכר אהבת חייה , הרב עוזיאל יצחקי וממשיכה,

ספר מיוחד זה נכתב באהבת אין קץ לאדם מיוחד עימו צעדתי יד ביד שנים טובות ונעימות, לאלוף נעוריי, אבי ילדיי, עטרת ותפארת משפחתנו , עוזיאל שלי.

עבור הבריות היה עוזיאל או כפי שכינוהו כולם , הרב עוזיאל, איש הלכה, יועץ זוגי , משכין שלום בית, משורר מילים של אהבה, אוזן קשבת, גומל חסדים , הרב המוהל, הרב המומחה בהלכות שחיטה, לכל אחד היה העוזיאל שלו.

בספר זה ביקשתי לפתוח סדק קטן , צוהר מאיר ולחשוף את האור העצום לו זכינו, בו התברכנו , האור הגנוז לנו, משפחתו האוהבת, מכריו, חבריו ורעיו.

על עוזיאל שלי באתי לספר , הרב עם הסלפי, החסיד עם הברכות, הבאבא עם החיזוקים, החבר הטוב ביותר שלי ,האבא האוהב  והמחנך עם חיוך השמור רק לו, עוזיאל השמח , עוזיאל הפוקד בתי עריריים , מחזק יתומים ואלמנות, הסועד חולים , עוזיאל של כל עם ישראל, בעיקר עוזיאל שקול צחוקו עוד מהדהד בביתנו והוא כל כך חסר.

צעדיו, קצב נשימותיו , הלמות ליבו ,חוכמתו ועיניו מפיקות התבונה והעומק, הטוב והשלם , החיוך הזה שממלא את החלל, עודנו כאן, לעד."

את דפי הספר מלווים צילומים מתחנות חיו השונות, דברי הספד, זיכרון וגעגוע , חברי משפחה לצד רבנים , כולם מחבקים באופן השמור לכל אחד את כלי החמדה אשר אינו עימנו אך רוחו מרחפת בכל מקום בו מוזכר שמו , זיכרון של אהבה וגעגוע.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here