נחנך גן ילדים חדש על שם הטייסת הראשונה בצה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

עיריית עפולה ממשיכה לתת מקום של כבוד לנשים משפיעות במרחב הציבורי ובמוסדות החינוך ולאחר שהנציחה את רונה רמון ז"ל והנווטת הראשונה תמר אריאל ז"ל, חנכה השנה גן על שמה של הטייסת הראשונה יעל רום ז"ל.

נחנך גן ילדים חדש על שם הטייסת הראשונה בצה"ל יעל רום ז"ל
קרדיט: אתר חיל האוויר

חגיגה גדולה נרשמה ביומו הראשון של חודש ספטמבר עם חזרת 12 אלף תלמידים ללימודים, חלקם באופן פיזי וחלקם באמצעות "לימודים מרחוק" בהתאם להנחיות משרד החינוך ומשר הבריאות. אחת הסיבות המרכזיות לחגיגה הייתה פתיחתם של מבני חינוך חדשים בדמותם של עשרה גני ילדים ובית ספר יסודי אחד "שהם". כפי שנהגה בשנה שעברה כאשר חנכה עיריית עפולה 18 גני ילדים חדשים וקראה שניים מהם על שם נשים משפיעות כגון רונה רמון ז"ל זוכת פרס ישראל למפעל חיים והנווטת הראשונה של חייל האוויר, תמר אריאל ז"ל, כך נהגה גם השנה כאשר קראה על שני גני ילדים (טרום חובה וחובה) על שמה של הטייסת הראשונה של צה"ל יעל רום ז"ל. ההחלטה להנציח נשים משפיעות במוסדות החינוך מצטרפת להחלטה קודמת של העירייה והעומד בראשה אבי אלקבץ לתת ביטוי ולהוקיר נשים משפיעות בחברה הישראלית במרחב הציבורי וברחובות העיר לדוגמא רחובות על שמן של משוררות כגון לאה גולדברג ויונה וולך ואגדות זמר כגון יפה ירקוני ושושנה דמארי.

נחנך גן ילדים חדש על שם הטייסת הראשונה בצה"ל יעל רום ז"ל
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

יעל רום ז"ל, שגן הילדים החדש סמוך לרחוב שנקרא אף הוא על שמה, הייתה הטייסת הראשונה בחיל האוויר הישראלי, היא האישה הראשונה אשר הטיסה מטוס קרב אל מעבר קווי האויב וכן הטייסת הראשונה בחברת תעופה סדירה, "ארקיע". במהלך שירותה השתתפה יעל במבצע "קדש" וממטוסה נחתו רפול, קצין המודיעין שלו ומפקד הפלוגה. בפעילות אחרת של הטייסת יעל רום מעל גבולות מצרים נחתו ממטוסה פלוגת צנחנים בפיקודו של מוטה גור.

נחנך גן ילדים חדש על שם הטייסת הראשונה בצה"ל יעל רום ז"ל
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here