פסטיבל בתים מספרים עכו

קבוצת "נאמני מורשת העיר עכו", הפועלת במכללה האקדמית גליל מערבי ובחסות ראש עיריית העיר עכו, יזמה ומקדמת את "הפסטיבל בתים מספרים עכו". הפסטיבל יתקיים זו השנה הראשונה, בתאריכים 7-8/11/19, החל מיום חמישי בצהריים ועד יום שישי בשעות אחה"צ (לקראת כניסת שבת).

ד"ר שלי-אן פלג, (אוצרת הפסטיבל) מספרת: 'קבוצת נאמני מורשת העיר עכו קמה במכללה האקדמית גליל מערבי במטרה לחבר את תושבי העיר אל המורשת שלה. במשך שנת הלימודים נפגשו כ- 50 תושבי העיר, למדו על העיר, על ההיסטוריה שלה ועל המורשת העשירה של עכו. לבקשתו של ראש העיר, הקבוצה דנה כיצד אפשר להגדיל את מעגל השותפים לקבוצה ולהגביר את המודעות של תושבי העיר והציבור הרחב לאוצרותיה של העיר. אורי רוזין ומיכל קידר (מבין נאמני מורשת העיר עכו וחברי הקיבוץ העירוני) הציעו לקיים את הפסטיבל, וכך זה נולד. בפסטיבל משתתפים כל משתתפי הפרויקט ׳נאמני מורשת בעיר עכו׳ שמתקיים במכללה האקדמית גליל מערבי, כל הגופים הפעילים בפיתוח ובשימור עכו, יזמים מקומיים ויזמים חדשים, תושבי העיר ובעלי נכסים אשר יפתחו את דלתותיהם יראו את המקומות שלהם וידריכו סיורים ייחודיים בעיר. כך יתאפשר להציג לראשונה רבים מאוצרותיה החבויים של העיר אשר אינם פתוחים לקהל הרחב. מעניין במיוחד יהיה לראות כיצד המורשת המקומית הייחודית משתלבת בד בבד עם סיפורה של עיר מודרנית רב תרבותית שהיא מקור לגאווה עבור תושביה.

התיירות המשגשגת בעכו מושתתת על אתרי מורשת עולמיים המושכים כ-שני מיליון תיירים כל שנה. הפסטיבל יאפשר "הצצה" אל מאחורי הקלעים של המבנים, האתרים והיוזמות התיירותיות החדשות. תושבי העיר יציעו לבקר ולסייר בבתיהם, במוסדות ציבור ובאתרים סגורים. במהלך הפסטיבל ייפתחו באופן ייחודי כ-50 בתים, ואתרים לביקורים ויתקיימו סיורים ייחודיים. ביחד יציגו  את פסיפס הזהויות הייחודי של העיר ואת הסיפורים האישיים של התושבים והיזמים. מלבד מספר קטן של אירועים ייחודיים, כל הביקורים האחרים ללא תשלום, אך לחלקן תידרש הרשמה מראש.

כיאה לסיפורה הרב תרבותי, את הפסטיבל מנהלים במשותף החברה למרכזים הקהילתיים היהודי והמרכזים הקהילתיים הערביים – חומות עכו, אליהם הצטרפו כשותפים עיריית עכו, החברה לפיתוח עכו, זמן גליל מערבי ואוצרות הגליל. משתתפים בנוסף רשות העתיקות, המועצה לשימור אתרי מורשת, החברה הכלכלית של עכו, מוזיאון אסירי המחתרות והבהאיים אשר יערכו סיורים מיוחדים לאתרים בבעלותם או למקומות שבהם הם פעילים.

מידע על אירועי הפסטיבל אפשר למצוא בדף הפייסבוק "בתים מספרים עכו" ובאתר batim-akko

פסטיבל בתים מספרים עכו

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here