צילום: איגוד ערים כינרת

אירוע צליחת "ספידו" ה-69 בכינרת
בשיתוף מועצה אזורית עמק הירדן ואיגוד ערים כינרת
ייערך ביום שבת 23.09.2023

אירוע השחייה העממי הגדול והוותיק בישראל, יוצא לדרך בפעם ה-69. צליחת ספידו בכינרת הפך עם השנים למסורת של שחייה בקרב דורות של שחיינים ושחייניות בכל הגילאים. באירוע, לצד ספורטאים בגילאי 80 פלוס, שוחים ילדים מכיתות א' וב' המשלימים את מסלול השחייה העממי במרחק 1.5 ק"מ.

אירוע השחייה לכל המשפחה, כולל שני מסלולי שחייה עממים במרחקים של 1.5 ק"מ ו-3.8 ק"מ. לצורך שמירה על בטיחות הצולחים במים, חלה חובת שחייה עם מצוף מים פתוחים ולאורך המסלול יוצבו רפסודות וסירות הצלה. כמו כן, הצולחים יענדו צמיד הכולל ברקוד שיאפשר למארגני האירוע (קבוצת בן דרור) ולמשטרת ישראל לבקר את כניסת המבקרים והיוצאים מהאגם. כל אלו נועדו להעניק מעטפת בטיחותית שתבטיח שחייה מהנה ובטוחה לכל הצולחים.

בסיום האירוע, כל שחיין יקבל מדליה כאות הוקרה על השתתפותו, וכן שוקו ולחמנייה. בנוסף, הקהל יוזמן ליהנות מהפנינג בחוף צמח המחודש עם הופעה חיה של להקה מקומית, דוכני ספורט ומזון, "פודטראקס" (משאיות אוכל).

עידן גרינבאום, ראש מועצה אזורית עמק הירדן ויו"ר איגוד ערים כנרת: "אנו נרגשים להוציא לדרך, זו הפעם ה-69, את אירוע הצליחה בכינרת. גם השנה יהיה זה אירוע קהילתי ומשפחתי נפלא, שבמרכזו העמק הנהדר שלנו והכינרת היפהפייה. אני מזמין את כל חובבי וחובבות השחייה להצטרף אלינו, לקפוץ למים ופשוט לשחות. נתראה בקו הזינוק!".

אילן בן דרור יו"ר קבוצת בן דרור – מפיקי הצליחה: "מעל 30 שנה אנו גאים לקחת חלק פעיל באירוע השחייה השלישי בגודלו בעולם צליחת "ספידו" בכינרת ולהיות חלק ממסורת ספורט כזו ענפה בישראל. צליחת ספידו בכנרת היא הזדמנות נפלאה להורים, סבים וסבתות, ולילדים להכיר את האגם הלאומי, בפעילות ספורטיבית שהפכה ברבות השנים לטקס בגרות בו עוברים ילדים לתקופת הנערות לאחר ביצוע השחייה".

ניל בן דרור מנכ"ל מספידו ישראל נותני החסות לצליחה: "אנו נרגשים להביא בשורה לקהילת השחיינים בישראל ולהציע ללקוחות המותג ספידו ולכל השחיינים באשר הם אירוע שחייה מהנה במיוחד. החיבור בין האירוע צליחת הכנרת למותג ספידו הוא טבעי, כמותג השחייה המוביל בעולם אנחנו נרגשים להוביל גם אירועי ספורט מקומיים בסטנדרט בינלאומי ששם את ישראל על המפה של אירועי השחייה המובילים בגודלם".

צילום: פטריסיה בן עזרה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here