שר החקלאות ופיתוח הכפר בסיור מקצועי ראשון בגבול הצפון
צילום - גדעון שרון, לע"מ

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר: "אנחנו במשרד החקלאות נעמוד על כך שהמושבים היושבים בגבולות והפריפריה, יזכו לאופק של פיתוח דמוגרפי, חברתי וכלכלי"

בני בן-מובחר, ראש מועצה אזורית מבואות חרמון ויו"ר אשכול גליל מזרחי: אני קורא לשר להחזיר את משרד החקלאות לחקלאים!

שר החקלאות ופיתוח הכפר בסיור מקצועי ראשון בגבול הצפון

צילום – גדעון שרון, לע"מ

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, קיים היום (23.6) סיור ראשון במסגרת תפקידו. השר, חבר קיבוץ מפלסים שבעוטף עזה, בחר לקיים את הסיור המקצועי הראשון שלו בגבול הצפון והתארח אצל ראש מועצה אזורית מבואות חרמון, בני בן-מובחר. במסגרת הסיור ביקר השר שוסטר במצפה על שם רס"ן איתן בלחסן ז"ל במושב רמות נפתלי ושוחח עם אביו קלוד בלחסן, חקלאי ותיק מרמות נפתלי ועם אחיו, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות ירון בלחסן.

במהלך הסיור אמר שר החקלאות ופיתוח הכפר, כי ‏יעמוד על כך שהמושבים היושבים בגבולות ובפריפריה יזכו לאופק של פיתוח דמוגרפי, חברתי וכלכלי. השר הודה לראש המועצה בני בן מובחר ואמר, כי הוא 'מקווה שהחשיבה המכלילה והרחבה של בן מובחר, תהיה נחלת כולנו.

שר החקלאות ופיתוח הכפר בסיור מקצועי ראשון בגבול הצפון

צילום – גדעון שרון, לע"מ

בני בן-מובחר, ראש מועצה אזורית מבואות החרמון ויו"ר אשכול גליל מזרחי, שיזם את הסיור אמר: "אני קורא לשר להחזיר את משרד החקלאות לחקלאים". בן-מובחר הציג בפני השר את מצב החקלאות באזור הגליל העליון ובמושבים סמוכי הגדר, את חשיבות חסימת ייבוא תוצרת חקלאית, הגוזלת את פרנסת חקלאי ישראל ומיתוג תוצרת ישראלית, כך שהצרכנים ידעו מהיכן מגיעה התוצרת.

שר החקלאות ופיתוח הכפר בסיור מקצועי ראשון בגבול הצפון
צילום – גדעון שרון, לע"מ

ירון בלחסן, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, חקלאי מרמות נפתלי: "אני מברך על ביקורו החשוב של השר בקרב החקלאים. אבי ואני התרגשנו על הגעתו לאנדרטה על שם אחי רס"ן איתן בלחסן ז"ל, מפקד סיירת הצנחנים וההזדהות לשמע סיפורו של איתן, שנפל בקרב בדרום לבנון". עוד מוסיף בלחסן "לאורך הסיור פגש השר את מלח הארץ, החקלאים אשר מטפחים תוצרת חקלאית מפוארת עבור כל תושבי מדינת ישראל, ממוקמים בגבול הצפון וזקוקים לעידוד ממשלתי לטובת ייעול העבודה והמשך שגשוג החקלאות. ביקור זה הינו משמעותי וקריטי דווקא בימים אלה בהם הממשלה החדשה מראה סימנים של ביטול מכסים ופתיחת הייבוא לתוצרת מזון טרייה, מהלך העלול לפגוע אנושות בחקלאים. השר שוסטר מהווה עבור החקלאות כולה סימן לדרך שתוביל לשמירה ופיתוח של חקלאות איתנה, לצד ערכי הציונות ואהבת האדמה אשר ניכר לאורך הסיור שהם נר לרגליו".

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח: "בחירתו של השר לקיים את הסיור הראשון שלו במבואות חרמון חשובה לחיזוקו ולביסוסו של האזור. מושבי גבול הצפון צריכים תכנית המשלבת את חיזוק ענפי החי והצומח לצד חיזוק ענף התיירות הכפרית והפעילות הלא חקלאית ובכך נהפוך את האזור לרב תפקודי שיבטיח את פרנסת חברי המושבים והמשכיות הדור הבא ביישובי גבול הצפון. אני מודה לשר ולצוות משרדו שהזמינו אותי לקחת חלק בסיורו הראשון ולראש המועצה מבואות חרמון, בני בן מובחר על האירוח".

שר החקלאות ופיתוח הכפר בסיור מקצועי ראשון בגבול הצפון

צילום – גדעון שרון, לע"מ

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here