תכנית במו
דוברות רפאל

בשנת הלימודים האחרונה השתתפו 22 בנות כיתה ט' מחטיבת הביניים "יערת העמק" בתכנית ייחודית במו"ט – "בנות למדעים וטכנולוגיה" של חברת "רפאל" לקידום הכוח הנשי בתחום הטכנולוגיה והמדע

תכנית במו"ט היא תכנית שמטרתה לעודד ולכוון בנות ללימודי מדעים וטכנולוגיה. בתכנית משתתפות כ-22 תלמידות כיתה ט', הנמצאות בשלב החלטה האם לבחור במגמה מדעית-טכנולוגית בחטיבה העליונה. מדעניות מ"רפאל" עורכות סיורי חשיפה לטכנולוגיות ב"רפאל" ולסביבת עבודה מדעית ועורכות הרצאות מעניינות להכרת נושאים מדעיים שונים.
חברת "רפאל, הציבה לה למטרה לטפח ולהעצים את החינוך המדעי-טכנולוגי בקרב בני נוער עם דגש מיוחד על אזור הצפון. כחלק ממטרה זו, "רפאל" מנהלת מגוון של פעילויות התנדבותיות עם בני נוער בכדי לשמרם ולקדמם בפן המדעי-טכנולוגי.
המטרה היא לחשוף את הבנות למגוון האפשרויות שנשים יכולות לעסוק ולעשות ב"רפאל" – חוקרות, לבורנטיות, מדעניות, כימאיות חומרי נפץ, חלל ואופטיקה. התכנית כוללת כמה שיותר מעורבות אקטיבית של התלמידות בניסויים, פאנלים ושיח עם נשים בתחום, סרטים והרצאות. לא פחות חשוב, מובילות הפרויקט משלבות את המרכיב האישי בפאנלים מצומצמים עם נשים. לדוגמא, נושא סוגיית שילוב הבית והעבודה – עובדות "רפאל" שיתפו את חוויתן האישית והורידו את החסם שמונע לעיתים מנשים ללמוד ולעבוד בתחום הטכנולוגי-מדעי מחשש לפגיעה בתחום הבית והמשפחה.
"במסגרת התכנית, היה לנו חשוב לחשוף את התלמידות לכמה שיותר מדעניות מובילות בתחומן, וזאת תוך כדי התנסויות ומרחב פתוח לשאלות. הביקור האחרון של התלמידות במרכז החדשנות של "רפאל" אפשר להן להתנסות בטכנולוגיות הכי מתקדמות וחדשניות שמפותחות ב"רפאל" ועתידות להשתלב במערכות ההגנה של מדינת ישראל. מכל מפגש שכזה, התלמידות יוצאות עם סיפוק רב וחוויה בלתי רגילה, לא פחות מהמדעניות שמלוות את התכנית", כך מסר עמית צימר, סמנכ"ל בכיר לרגולציה, מנהל ותקשורת ברפאל.
אילן יצחקי מנהל החטיבה אמר: "שיתוף הפעולה עם רפאל והחשיפה של במו"ט בקרב התלמידות שלנו השנה השפיע על הבחירה שלהן במקצועות ההרחבה בחטיבה העליונה. הביקורים והמפגשים עם מדעניות הותיר בהן רושם משמעותי והיווה עבור התלמידות מודל לחיקוי. השנה אנחנו מרחיבים את שיתוף הפעולה עם רפאל, עבודה עם מורים במקצועות המדעים, המתמטיקה והאנגלית. שיתוף פעולה ועבודה משותפת עם רפאל מבורך ומסייע לנו לקדם ולממש את היעדים והחזון הבית ספרי. תודה רבה לחיה מתובנות בחינוך, לריקי ממן ומיכאל עמיאל מ"רפאל" ולמלי אליגוב ראש מנהל החינוך על הפיכת הרעיון מיוזמה לשיתוף פעולה ממשי, הלכה למעשה, יישר כוח גדול, הן התלמידים והן הצוות יוצאים נשכרים".

תכנית במו"ט של "רפאל"
דוברות רפאל

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here