מקום השני באולימפיאדת המח
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

תלמידי בית הספר "בן צבי" זכו במקום השני על חשיבה מתמטית באולימפיאדת המח"ר (הנדסה, מתמטיקה, חלל ורובוטיקה) שהתקיימה בטכניון וציינה השנה עשור להיווסדה.

מקום השני באולימפיאדת המח"ר 2019
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

הישג נפלא למערכת החינוך של עפולה עם זכייתם של תלמידי בית הספר "בן צבי" במקום השני באולימפיאדת המח"ר בתחום חשיבה מתמטית המתקיימת בטכניון מדי שנה כבר עשור שנים. את האולימפיאדה מקיימת YTEK שעוסקת בחינוך במקצועות המדע, טכנולוגיה, מתמטיקה והנדסת מכונות לפי המודלים של RBL ו-PBL הנלמדים בבתי הספר בעפולה בשיתוף הפקולטות למתמטיקה, המעבדה לרובוטיקה והנדסת מכונות והפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון והחזון שלה מבקש להעניק לכל ילד וילדה בעולם מוטיבציה וכלים להפוך למדענים, רופאים או מהנדסים.

מקום השני באולימפיאדת המח"ר 2019
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

מדי שנה משתתפים במסגרת פעילויות התכנית עשרות אלפי ילדים בתחומי רובוטיקה ומתמטיקה בכל רחבי הארץ כאשר השיא הוא אולימפיאדת המח"ר – הנדסה, מתמטיקה, חלל ורובוטיקה. באירוע שהתקיים במעמד נשיא הטכניון השתתפו כ-300 תלמידים מצטיינים מכל הארץ במציאת פתרון בעיות בתחומים שנלמדו לאורך השנה ובמסגרת התחרות השתתפו מספר בתי ספר מעפולה וביניהם יהלום, אוהל מאיר, אלון יזרעאל, בית זאב וכאמור, תלמידי בית הספר "בן צבי" שזכו בשנה שעברה במקום הראשון בתחרות הארצית והשנה סיימו במקום השני המכובד בתחום החשיבה המתמטית והוזמנו לקבל את התעודה מידי ראש המרכז לרובוטיקה פרופ' משה שהם ומנכ"ל YTEK ארתור זמשמן.

מנהלת בית הספר, "בן צבי" אורלי חן אמרה: "אנו מאמינים שכל תלמיד יככול להגיע להישגים גבוהים אם מפתחים אצלו את תחושת המסוגלות והאמונה בעצמו ובונים עבורו את התשתית המתאימה לו ולצרכיו האישיים כי אני מאמינה שלכל תלמיד הזכות להצטיין".

מקום השני באולימפיאדת המח"ר 2019
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here