ראש העיר סדנת חיילים משוחררים
קרדיט: עיריית עפולה

בעקבות הנחיות נגיף הקורונה התקיימה השבוע לראשונה סדנת הכנה לאזרחות לכ-100 חיילים תושבי העיר עפולה באמצעות אפליקציית ZOOM.

השנה לאור משבר הקורונה נעשו מאמצים גדולים מטעם קרן גרוס, משרד הביטחון ועיריית עפולה על מנת לקיים את סדנת השחרור המסורתית בכדי שהמשתחררים הטריים לא יפגעו מהאילוצים ומההנחיות וקיבלו סדנה תמציתית וממוקדת לקראת השחרור מהצבא.

בפתיחת הסדנה ברך ראש העיר אבי אלקבץ את משתתפי הסדנה הייחודית והכווין אותם לקבלת שירותים במרכז הצעירים. בהמשך קיבלו החיילים תכנים משמעותיים לתכנון היציאה לאזרחות, בין היתר ניתנה להם ההזדמנות להיחשף לעולם השכלה ולבחירת מקצוע, לעולם העבודה, כיצד לבנות קורות חיים ולהתכונן לראיונות עבודה, זכויות והטבות וכן התנהלות כלכלית נכונה.

לקראת שחרורם מהצבא יזומנו החיילים לפגישות ייעוץ אישית עם רכזת חיילים משוחררים שני כהן, במרכז צעירים עפולה על מנת למצות את הזכויות והטבות העומדות לרשותם ויחד לנווט לכל חייל את הדרך הנכונה ביותר עבורו לקראת האזרחות.

טל, חיילת משוחררת מעפולה שהשתתפה בסדנה הייחודית סיפרה: "זה היה קצת מוזר ושונה לראות חברים מהעיר כל ערב בשיחת זום אבל הסדנה בהחלט תרמה לנו. תודה למרכז צעירים על החוויה וההכנה לחיי האזרחות".

שני כהן רכזת חיילים משוחררים: "אני מאוד שמחה שלא ויתרנו והוצאנו אל הפועל סדנה איכותית ומיוחדת למען חיילי העיר. בתקווה שבסדנה הבאה נשוב למתכונת הרגילה והמוכרת".

ראש העיר סדנת חיילים משוחררים
קרדיט: עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here