מצעד הגבורה
קרדיט תמונות: עיריית מגדל העמק.

מתנדבים, תלמידי "רוגוזין" ובנות המכינה הישראלית לקחו חלק בצעדה ובעצרת נעילת יום הזיכרון לשואה ולגבורה

מצעד הגבורה
קרדיט תמונות: עיריית מגדל העמק.

מתנדבים מהקהילה, תלמידי אורט "רוגוזין", ובנות המכינה הישראלית הקדם צבאית השתתפו ב'צעדת הגבורה' שהתקיימה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה  שהחלה באנדרטת השייטת בחוף שבי ציון והסתיימה בעצרת נעילת יום הזיכרון בקיבוץ לוחמי הגטאות.
מצעד הגבורה הינו פרויקט לאומי שמעביר את מסר השואה מהמקום המעצים חיבור הדורות הבאים ורתימתם לעשייה משמעותית. מצעד הגבורה הינו צעדה אקטיבית המבקשת לחזק את נרטיב גבורת החיים, המראה לשורדים שאנו זוכרים שהם הגיבורים האמתיים ומזכירים לעצמנו שכמוהם גם אנחנו יכולים לבחור בנתיב גבורת החיים אל מול המכשולים, הקשיים והאתגרים. להמשיך קדימה בדרך שמקדמת חיים שלנו ושל הקהילה כולה.
את היוזמה ליציאה לצעדה קידמה אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות  באגף לשירותים חברתיים, אשר צרפה לצעדה את ארגוני המתנדבים, מנהל החינוך ומנהל בי"ס אורט רוגוזין שחברו ליוזמה המרגשת ושיתפו את תלמידי כיתות יא' באורט רוגוזין היוצאים השנה למשלחת לפולין בהובלת רכזת השכבה הגב' דקלה כהן ואת בנות המכינה הישראלית הקדם צבאית.
לצעדה הצטרף שורד השואה והמתנדב יואל צו יחד עם בתו. זאת הייתה ההזדמנות להצדיע לו ולכל שורדי השואה על עמידתם האיתנה. יואל צור יליד 1933 מרומניה גורש ביחד עם משפחתו בשנת 1941 למחנה עבודה 'טרנסניסטריה' שם שהה כשנתיים וחצי. בסיום המלחמה עלה יואל לארץ בעליית הנוער ללא הוריו באניות 'קיבוץ גלויות' ו'עצמאות' שנתפסו וגורשו לקפריסין. לאחר מכן חזר לארץ לקיבוץ עמיעד ופגש את הוריו 11 שנים לאחר שעזב את רומניה. יואל צור מתגורר במגדל העמק ומתנדב עד היום בארגון 'מבטחים'.
אילנה פרץ עייש: "אחת ממטרות העל של הצעדה היא לחבר את הדור הצעיר להנצחת השואה ולהפיץ את גבורת החיים של אבותינו בתקופת השואה. אני בטוחה כי פעילות אקטיבית שכזו תוביל לשינוי תודעתי בקרב הצעירים והקהילה".
סגן ראש העיר העיר דורון אלחרר: "זוהי יוזמה מבורכת וערכית הבאה להנציח את זיכרון השואה למען הדורות הבאים".
אלי ברדה סיכם: "מדובר באירוע ערכי בעל חשיבות רבה ולכן המשלחת ממגדל העמק הייתה הגדולה ביותר. על רגע התגברות מכחישי השואה בעולם ועל רקע אירועי ירי שנאה אנטישמיים בעולם, כולל בארה"ב, החובה של כולנו לנדור בכל שנה מחדש לזכור הכל, לזכור ולא לשכוח".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here