40 שנה לברית ערים תאומות בין עכו לרקלינגהאוזן 2

משלחת מהעיר התאומה ברקלינגהאוזן שבגרמניה הגיעה בשבוע שעבר לעכו והשתתפה בטקס רשמי לציון 40 שנה לברית הערים בין עכו לרקלינגהאוזן. בראש המשלחת עמד ראש העיר רקלינגהאוזן כריסטוף טשה.

הטקס נערך בהיכל הקונסרבטוריון העירוני ע"ש שטראוס בעכו במעמד ראש העיר שמעון לנקרי, סגניו זאב נוימן ואדהם ג'מאל וסגן שגריר גרמניה בישראל, ג'ורג' הרצווילר. את הטקס הנחתה ביד רמה ראשת מנהל החינוך אורית אסייג. קודם לכן, נערכה למשלחת קבלת פנים חגיגית בלשכת ראש העיר. את פני חברי המשלחת קיבלו בכניסה לקונסרבטוריון העירוני ילדי גן לילך בניהולה של הגננת ורדה בן גל שהניפו דגלי ישראל.

"יום חגיגי ומכובד היום מתרחש בעירנו עכו, יום שיא מרכזי אשר מגלם בתוכו 40 שנים של שותפות אמיצה וכנה בין שתי ערים בעולם, שתי ערים כה ייחודיות וכה שונות זו מזו, ערים אשר החליטו באופן נחוש ופורץ דרך לגשר על כל פער קיים ולמנף את מושג השותפות הלכה למעשה", פתחה המנחה אורית אסייג, "שותפות הבאה לידי ביטוי בחיזוק תמידי של קשרי הגומלין בתחומי חינוך, תרבות וכלכלה, קיום חילופים הדדיים של אנשי מקצוע, תושבים ותלמידים משני הצדדים וזאת על מנת להכיר וללמוד האחד את תרבותו של האחר ולהאיר אחד את השני. במסגרת קשרי גומלין אלו אנו משתדלים להפוך את עולמנו למקום טוב יותר, סבלני, מכיל בתוכו תרבויות וקהילות שונות ומעניק לכולם מקום, מרחב ושיח משותף".

במהלך הטקס ציינו  שני ראשי הערים בדברי הברכה שלהם את חשיבות הקשר בין עכו לרקלינגהאוזן ואת שיתופי הפעולה הפוריים בין הצדדים. לאחר מכן, הם חתמו על אמנה להידוק הקשרים בין הערים. את הטקס ליוו מקהלת שירן של הקונסרבטוריון העירוני בניצוחה של לובה אלכסנדרוביץ והרכב שלישיה לפסנתר חליל וצ'לו. את האירוע חתם מופע פלמנקו.

המשלחת סיירה בהמשך באתרים הקסומים של העיר עכו, ואף ביקרה במוזיאון יד ושם בירושלים ובכותל המערבי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here