חברת KLA וארגון צופן קיימו מיטאפ בנצרת, לסטודנטים מהמגזר הערבי
צילום יח"צ.

חברת KLA  ממגדל העמק חברה לארגון צופן ולקהילת  MobileMonday  מנצרת ויחד ערכו מיטאפ מוצלח לסטודנטים ובוגרים של לימודי הנדסה  ומדעים מן המגזר הערבי.  במיטאפ אשר התקיים בגן התעשייה נצרת, ועסק באתגרים בעולם של בינה מלאכותית, השתתפו למעלה מ- 60 צעירים, המתעניינים בעבודה בהייטק בכלל וב- KLA בפרט.

המיטאפ אשר התקיים בשעות אחר הצהרים כלל הרצאה מעניינת של עדי פחימה, מהנדס אלגוריתמים מקבוצת Corporate Platform Group מ- KLA שעסקה ביישומי לימוד מכונה ובינה מלאכותית,  פאנל בו הציגו אדהם ספורי ונסרין עוואד, ראשי צוותים ב- KLA, את האתגרים ואת התובנות שלהם בעולם פיתוח תוכנה, לרבות רשימת טיפים והמלצות למשתתפי המיטאפ כיצד להשתלב בעבודה בהייטק ובמיוחד בחברת KLA.

הנס שקור, דירקטור פיתוח עסקי של צופן ומייסד קהילת MobileMonday, מציין כי המיטאפ היה נפלא. "הופתעתי מכמות המתעניינים ומן הנוכחות,  המשובים שקיבלתי בעקבות המפגש היו נהדרים" הוא אומר וממשיך, "כאשר אתה שואל מועמד מהחברה הערבית איפה אתה חולם לעבוד לאחר סיום הלימודים, המועמד מונה את 'החשודים המידיים': פייסבוק, גוגל, מיקרוסופט, אינטל וכד'. מסתבר כי המועמדים בחברה הערבית בקושי מכירים סטארט-אפים או חברות הייטק אחרות ומצוינות,  כגון  KLA אשר פועלת בגליל מזה עשרות שנים. זו הסיבה לשמה הקמנו את קהילת MobileMonday, שמטרתה לפתח אקו-סיסטם ופלטפורמה לנטוורקינג ולהגדיל את החשיפה של הסטודנטים והטאלנטים הערבים לכלל האפשרויות הקיימות בשוק."

ויקי פלטניק, מנהלת משאבי אנוש ב- KLA מובילה בשנה האחרונה בחברה תהליכים חוצי-ארגון בתחום של גיוון והכלה. "השנה  השיקה החברה יוזמה גלובאלית  לקידום נושאי גיוון והכלה, וישראל נבחרה להיות השלוחה הראשונה מחוץ לארה"ב בה התוכנית תתחיל כפיילוט" מספרת פלטניק בהתלהבות. "אנחנו כבר פועלים בשלושה מישורים – הרחבת מאמצי גיוס מתוך האוכלוסייה המגוונת, הכשרות רחבות למנהלים בנושא של ניהול שונות וגיוון, וכן פעילויות רבות בשיתוף העובדים ליצירת היכרות עם האחר והשונה. שיתוף הפעולה עם צופן ועם MobileMonday, לרבות המיטאפ שקיימנו, הוא דוגמא ליוזמה אחת מיני רבות שנועדו להרחיב את מאמצי הגיוס שלנו במגזר הערבי."

"בפריפריה יש מאגר כישרונות שטרם מוצה והתפקיד של צופן ושל MobileMonday לעשות את הגישור בינם לבין מעסיקים פוטנציאלים. אנחנו מתכוונים להמשיך את שיתוף הפעולה המבטיח עם KLA ולקחת אותו קדימה למיטאפים נוספים, מנטורינג, סדנאות Hands On ועוד" הוסיף שקור.

חברת KLA וארגון צופן קיימו מיטאפ בנצרת, לסטודנטים מהמגזר הערבי
צילום יח"צ.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here