קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

עובדי אגף שפע של עיריית עפולה נערכים בימים אלה לימי החורף באמצעות פעולות מניעה הכוללות תחזוקה שוטפת של מערכות הניקוז בשטח, ניקוי קולטני ביוב וגיזום עצים וענפים במרחב הציבורי.  

עיריית עפולה נערכת באמצעות צוותים מתוגברים של אגף שפע לקראת עונת החורף שצפויה להתחיל בקרוב. בימים האחרונים החלו הצוותים לבצע ברחבי העיר פעולות הכנה ומניעה למזג אוויר קיצוני שכללו בין היתר סריקות בשטח, תחזוקה שוטפת של כל מערכות הניקוז, ניקוי קולטני הביוב מלכלוך שהצטבר לאורך חודשי הקיץ וכלל עלים, מקלות ואבנים. יש לציין כי גם צוותי תאגיד המים מי-נעם מבצעים בימים אלה את ההכנות למערכת הביוב העירונית לקראת חודשי החורף.

קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

בנוסף, ביצעו צוותי האגף סיורים עם צוותים של חברת חשמל במטרה לדאוג לגיזום עצים וענפים שנטו ליפול וגילוי מפגעים שונים העלולים לגרום פגיעה ונזק לרשתות החשמל בימי החורף הסוערים. במהלך הסיורים המשותפים אותרו עצים או ענפים בעלי פוטנציאל ליצירת סיכון לציבור ובאמצעות מנוף גבהים בוצע גיזום יזום של אלה הסמוכים לכבלי חשמל במטרה למנוע סיכון עתידי במרחב הציבורי.

קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

כמו כן פרסמו באגף שפ"ע המלצות לציבור כיצד להיערך נכון לעונת החורף והמליצו בין היתר לנקות מרזבים וגגות להסדרת הניקוז, לפתוח ניקוזים בחצרות פרטיות, להימנע מהוצאת גזם ופסולת בעת הגשמים כדי למנוע את סתימת הקולטנים, לבדוק מערכות חשמל,

לחזק דודי שמש, אנטנות וחפצים אחרים הנמצאים בגגות, כדי להימנע מפגיעת רוחות, לגזום שיחים ולטפל בעצים שיעמדו בפני רוחות חזקות ועוד.

קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

שמעון עמר, מנהל אגף שפע הנכנס אמר: "הערכות נכונה לקראת החורף תשפר את התמודדות של כולנו עם אירועים חריגים. המטרה בראש ובראשונה לתת מענה הולם על מנת למזער את המפגעים והנזקים העתידים לפקוד אותנו בכל מזג אוויר סוער ולכן חשוב לנו לפעול מבעוד מועד. אני קורא לציבור לשתף פעולה ולהיערך נכון לקראת חודשי החורף".

 

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here