נערכים לפתיחת שנת הלימודים
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

ראש העיר אבי אלקבץ הנחה את חברי הנהלת העיר לפקוד את גני הילדים ובתי הספר ברחבי העיר כדי להבטיח פתיחה חלקה של שנת הלימודים במוסדות השונים.

נערכים לפתיחת שנת הלימודים
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

שנת הלימודים תשפ"א יוצאת לדרך: כחלק מהיערכות לפתיחת שנת הלימודים החדשה נערכו בעיריית עפולה בכל הגזרות כדי להבטיח פתיחה חלקה וחגיגית וכמדי שנה, גם השנה יפקדו חברי הנהלת העיר את מוסדות החינוך השונים כדי לקבל את פני ההורים והילדים ולסייע לתלמידים להיכנס בבטחה למוסדות החינוך. לצד ההערכות המוגברת במינהל החינוך העירוני, ניתן גם השנה מיקוד מאמץ באגף ההנדסה שקיים בחודשים האחרונים מרתון בנייה מואץ להספיק לפתוח עשרה גני ילדים חדשים ובית ספר יסודי אחד חדש. כזכור, מאז נבחר אבי אלקבץ לתפקידו נבנו בעיר 28 גני ילדים, שלושה בתי ספר הורחבו עם אגפים חדשים ושני בתי ספר חדשים הוקמו. מיד עם כניסתו לתפקיד הצהיר אלקבץ כי השנתיים הראשונות של הקדנציה יוקדשו אך ורק לפערים שנוצרו בבניית מוסדות חינוך חדשים ופעל במרץ להשיג אישורי בנייה למוסדות החסרים מה שהביא לבנייה חסרת תקדים, בלוח זמנים צפוף, הן לקראת שנת הלימודים הקודמת והן בשנת הלימודים הנוכחית. בנוסף, הוקמו ושודרגו גני משחקים בחלק מגני הילדים כאשר כל המתקנים אושרו על פי תו תקן של מכון התקנים.

נערכים לפתיחת שנת הלימודים
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

אגף נוסף שנערך בכוחות מתוגברים לקראת פתיחת השנה הוא אגף שפ"ע שנתן מענה בשורה של נושאים הדורשים טיפול והערכות הולמת לקראת חזרת התלמידים לגני הילדים ובתי הספר כגון צביעה של תמרורים, מעברי חצייה, חניות נכים, סימוני מדרכות בקרבת בתי ספר וגנים ובדרכים הראשיות המובילות למוסדות החינוך, הוכשרו חניונים ונסללו מעברים בטוחים עם הנמכות למדרכות.

בתוך כך, קיימה ועדת בטיחות בדרכים של הרשות דיון מעמיק לקראת פתיחת השנה ובמרכזו עמד נושא הבטיחות בדרכים במערכת החינוך המחייב היערכות של הנהלת המוסד החינוכי, החל מגן הילדים ועד לסיום התיכון, ושל כל הצוות החינוכי, גם בתחום התשתית והארגון וגם בתחום הפדגוגי והלימודי. בין היתר כללה ההיערכות בדיקה של תשתיות בטיחותיות, פעילות הסברה והדרכה להורים ולתלמידים, הכשרת רכזי בטיחות בדרכים, הכנת משמרות זה"ב במעברי החצייה של בתי הספר החל מהיום הראשון ללימודים ועוד.

נערכים לפתיחת שנת הלימודים
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here