חיבוק חם
דוברות עיריית מגדל העמק

מגדל העמק מציגה: ארבעה פרויקטים ביוזמת הרשות יצאו לדרך – ימי הולדת, ערכות שי ליולדות, פותחים שולחן שבת וחיבוק חם למטופלות רפואיות

פרויקט "חיבוק חם" ביוזמת עיריית מגדל העמק ובאמצעות האגף לשירותים חברתיים – היחידה להתנדבות ומינהל החינוך ברשות מפעילה ארבעה מיזמים ייחודיים שמטרתם לתת תשומת לב, תמיכה ואהבה לאנשים בקהילה.
הפרויקט הראשון הוא ימי הולדת לאנשים בודדים וללא עורף משפחתי. הפרויקט יצא לדרך לפני שנתיים עם חניכי יחידת קידום נוער. השנה הפרויקט מתקיים עם ילדי גן "אלמוג", תלמידי בי"ס "יערת העמק" ומח"ט "אורט פסגות". ילדי הגן לומדים על הביוגרפיה של החוגגים, התחביבים שלהם, מכינים מתנות, אופים עוגה ומכינים אלבום ברכות וסרטון. ביום ההולדת הורי הילדים והגננת סוזי לוגסי מגיעים לבית החוגג יחד עם תלמידי בי"ס יערת העמק ושרים ורוקדים לכבוד החוגג ומעניקים לו את המתנות והברכות שהכינו.
הפרויקט השני הוא "חיבוק חם ליולדת" שיצא לדרך השנה עם תלמידות בי"ס "פנינת אור" אשר אספו ורכשו ציוד ראשוני לתינוק וליולדת כמו מוצצים, בקבוקים, טיטולים, קרם ידיים ועוד. ערכת השי הוענקה ליולדת הראשונה השבוע ובמהלך השנה יוענקו עוד 20 ערכות ליולדות המוכרות ע"י אגף הרווחה.
הפרויקט השלישי הוא "חיבוק חם לחולות סרטן" הנמצאות בטיפולים כימותרפיים. תלמידי בי"ס האר"י הכינו ערכות שי של כוס זכוכית עם איורים שהילדים ציירו על הכוס, בצירוף ברכות, ממתקים ותה על מנת להנעים את הזמן בו הן נמצאות בטיפול. 10 ערכות שי הוענקו החודש לאגודה למלחמה בסרטן אשר יעביר את הערכות למטופלות. ביה"ס יעניק לאגודה למלחמה בסרטן מדי חודש 10 ערכות נוספות.
הפרויקט הרביעי פותחים שולחן לשבת לאנשים ללא עורף משפחתי. חניכי תוכנית "פותחים עתיד" לומדים על הביוגרפיה של המשתתף בתוכנית, מגיעים לביתו ביום חמישי ומקיימים ארוחה חגיגית לקראת שבת. כל הפרודוקטים לארוחה מובאים על ידי חניכי פותחים עתיד כולל מפה לחלות השבת שנתרמה ע"י "בית גרבסקי" ויין תרומת בית התבשיל. במהלך הביקור הם שרים שירי שבת ואוכלים בצוותא.
אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות אמרה: "הנושא של ערבות הדדית בקהילה הוא ערך מוביל בתכנית העבודה של הרשות. אחד הנושאים המרכזיים בעיני הוא לחזק את תחושת השייכות של אנשים בקהילה הנמצאים ללא עורף משפחתי באמצעות מעורבות הקהילה שלוקחת אחריות על תושביה. ועל זה נאמר- "כל ישראל ערבים זה לזה".
אלי בקסיס, מחזיק תיק הרווחה הוסיף: "מדובר ביוזמה מרגשת לטובת תושבי העיר ובשיתוף פעולה עם מערכת החינוך".
ראש העיר אלי ברדה ברך את היוזמים והעוסקים במלאכה ואמר: "הפעילות עצמה ושיתופי הפעולה בין הגורמים ברשות למען התושבים מבטאים את ערך הנתינה והערבות ההדדית המאפיינת את מגדל העמק כעיר קהילתית, רב תרבותית ומשפחתית".

חיבוק חם
דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here