צילום: דוברות מחוז צפון, כללית

צוותי מכון אונקולוגיה ומרכז בריאות האישה במרכז לרפואה יועצת מגדלי נצרת של כללית במחוז צפון, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, קיימו יום בריאות להעלאת מודעות של סרטן השד בהשתתפות עשרות נשים.

את יום הבריאות הנחו האחיות פאתן גרייב גראיסה ומנהלת הסיעוד של המכון האונקולוגיה, ג'מאלאת חליליה ולאורך כל היום המשתתפות שמעו הרצאות בתחומים שונים מפי הצוותים: ד"ר סלמא אבו אלפול, מומחית בכירורגיה – בתחום סרטן השד, ראדיה שחאדה, אחות בכירה – על חשיבות גילוי מוקדם וסיפור אישי של מטופלת שטופלה במרכז והחלימה מסרטן השד וחנאן מלקאוי, מאמנת אורח חיים בריא ומומחית במטופלים אונקולוגים שנתנה טיפים לאורח חיים בריא.

במהלך הרצאתה של האחות שהנאז סראחנה, ניתנו למשתתפות טיפים בתחום רפואת העור ולמדו כיצד להתמודד עם השינויים בעור הגוף והפנים ובציפורניים, נשירת השיער ועם תופעות אחרות המשפיעות על המראה החיצוני בתקופת הטיפולים וההחלמה.

"המטרה שלנו היא להעניק לנשים "פסק זמן" מהשגרה ולהעביר את ידע של הצוותים בתחומים אלה כדי שנוכל לתת מענה לצרכים הרפואיים של מטופלים שלנו בצפון באופן המיטבי ביותר. המטרה שלנו היא שגם לסביבת המטופלות יהיה את הידע על מנת שיתמכו וילוו את המטופל בשלבים השונים במחלתו" סיכמה פאטמה שינאוי, מנהלת הסיעוד של המרכז.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here