קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

המיזם המרגש "יום המעשים הטובים" בהובלת היחידה להתנדבות ומנהלי אגפים ברשות צוין גם השנה בעשרות מוקדים של נתינה, חסד ומעשים טובים

"יום המעשים הטובים" שהתקיים ביום שלישי האחרון צוין בעשרות מוקדים ברחבי המדינה וגם במגדל העמק. השנה, לאור תופעת "השיימינג" ברשתות החברתיות הדגישו בעמותת "רוח טובה" את המסר של שינוי השיח בארץ וקראו לתושבים לפרגן לאנשים על מעשים טובים שעשו תחת הסיסמא: "מאירים את הטוב. עוברים מ-SHAMING ל-FAMING".

במגדל העמק, התקיימו משעות הבוקר עד הערב עשרות מעשים טובים למען הקהילה המקומית. על אף משבר ה"קורונה" היחידה להתנדבות הרימה על 30 פרויקטים עבור הקהילה בהם לקחו מעל 2,000 מתנדבים.

היום נפתח בבית ספר "פסגות" במיזם "מרימים" עם הכרת תודה לארגונים ועמותות שלקחו חלק במשבר ה"קורונה" במטרה לקדם את רוח ההתנדבות ולקיים את העברות ההדדית בחברה הישראלית.

בין האירועים הרבים של "יום המעשים הטובים" בו לקחו חלק תלמידי בתי הספר, סטודנטים, תושבים ומפעלים מקומיים: ניקוי מרחבים ציבוריים, קיום סדנאות בישול, הנצחת חללי העיר, ציור על גבי קירות במרחב הציבורי, שיפוץ בתי נזקקים, שמירת קשר עם העיוורים, אימוץ מסגרות בקהילה, הענקת דברי מתיקה לסועדי בית התבשיל, הענקת אדניות עץ לפנימיית "מגדים" ומועדוניות רווחה, כתיבת ברכות החלמה לילדים בבית חולים "העמק", צביעת סניף "פתחון לב" וציור של ציורי קיר בשיתוף השיטור הקהילתי, התקנת 50 גלאי עשן בבתי קשישים, הכנת פעילות חברתית למועדוניות רווחה, הקמת עמדה לגירוד מעשה טוב, הכרת הטוב לעובדים הסוציאליים, איסוף מזון "קמחא דפסחא" למשפחות וחיילים בודדים וכו'.

היום המרגש נחתם בבית "פותחים עתיד". היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים, תכנית "פותחים עתיד" ובית ספר "גיורא יוספטל" בשיתוף אגף הקליטה בעירייה אימצו לאורך כל השנה את העולים שעלו בשנה האחרונה וערכו מגוון פעילויות לאורך השנה. במסגרת "יום המעשים הטובים" נערך לכבודם סדר פסח ראשון בארץ עם קריאת הגדה, אכילת מצות וקבלת חבילת "קמחא דפסחא".

אלי בקסיס סגן ראש העיר וממונה תיק הרווחה אמר: "מגדל העמק כעיר קהילתית עם מודעות לערבות הדדית בין תושביה מקיימת מעשים טובים במשך כל השנה. אני גאה בתושבי העיר על נדיבותם והלב הגדול שלהם".

אילנה פרץ עייש מנהלת היחידה להתנדבות ורכזת עירונית בתחום משפחות המתמודדות עם קשיים כלכליים הוסיפה: "במגדל העמק פעלו מעל 2,000 איש, עצרו את שגרת היום כדי לעשות משהו טוב למען האחר. אני גאה באגף לשירותים חברתיים, במערכת החינוך, מפעלים, עמותות, ארגונים ומסגרות שלקחו חלק ביום הזה. התרגשתי לראות בכל הפרויקטים את רוח ההתנדבות וההתלהבות מהעשייה ההתנדבותית".

ראש העיר אלי ברדה סיכם: "מגדל העמק מאופיינת כעיר קהילתית ורב תרבותית. העיר זכתה פעמיים בהישג ערכי של "אות קהילה מתנדבת מצטיינת" ולא בכדי. יישר כח לכל המתנדבים ולכל העוסקים במלאכה".

קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here