ליצן רפואי
דוברות "אורט רוגוזין"

זה לא סוד שבשנים האחרונות בית הספר אורט "רוגוזין" במגדל העמק נמצא בין בתי הספר המובילים בארץ בכל הקשור להישגים לימודיים וחברתיים. השנה החליטה ההנהלה לעלות מדרגה ולהכניס לבית ספרה גם ליצן חינוכי. לכאורה נשמע תמוה, אבל היום הליצנות החינוכית עושה "מהפכות" ומשפרת את האקלים הבית ספרי

הליצנות החינוכית מאפשרת דרך חדשה של תקשורת בין התלמידים לבין המערכת החינוכית. היא מסייעת בסיטואציות מורכבות ובפתרון בעיות רגשיות, בעיות משמעת, בעיות חברתיות ועוד.
"מישמיש", הליצן שלנו מגיע מוקדם בבוקר והוא הראשון (יחד עם מנהלי בית הספר) לומר לתלמידים בוקר טוב. בהמשך היום הוא נפגש עם התלמידים בדרך כלל בחצר בית הספר ובמסדרונות, מצליח ליצור עימם שפה חדשה, המשלבת הומור, כנות אינטימיות והעצמה לתלמיד.
"מטרתנו להפחית את המתח בין התלמידים לבין חבריהם ובין התלמידים לצוות החינוכי, לפתור ולהפחית קונפליקטים בדרך אחרת, ליצור ערוץ תקשורת נוסף בדרך של הומור, תקשורת מקרבת בין הצוות החינוכי לתלמידים", כך אמרה עדה הרשקוביץ יועצת בית הספר, "עד כה נראה השתלבותו של "מישמיש" הליצן עושה רק טוב בבי"ס, תלמידים שמחים מאוד לפגוש אותו" הוסיפה הרשקוביץ. בהמשך ייסיע "מישמיש" הליצן גם בסיטואציות מורכבות בבית הספר כמו: בעיות משמעת, בעיות חברתיות ועוד.
אין ספק שאחד הדברים הטובים ביותר שקורים בבית הספר, הינו הכנסת הליצנות החינוכית. אורט "רוגוזין" אשר מזמן הפך לאחד מבתי הספר הטובים ביותר באזור הצפון, מוכיח שוב ושוב עד כמה נתינה יכולה להיות אינסופית גם בתחום ההישגים הלימודים וגם בשיפור תנאי האקלים הבית ספרי.

ליצן רפואי
דוברות "אורט רוגוזין"

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here