קרדיט תמונה: דוברות עיריית מגדל העמק

בפגישה שהתקיימה בין ראש העיר, ראש מינהל החינוך, וממונה "קורונה" עירוני הנהגת ההורים הוחלט להצטרף למבצע "מגן חינוך" במסגרתו צוותי הוראה ותלמידים יבדקו אחת לשבוע

במגדל העמק ממשיכים לנהוג באחריות ולנקוט צעדים למניעת התפשטות התחלואה ולקטוע את שרשרת ההדבקה בזמן. השבוע התקיימו שתי פגישות בהשתתפות ראש העיר אלי ברדה, ראש מינהל החינוך מלי אליגוב, הקב"ט העירוני והממונה קורונה העירוני מוטי אבקסיס, הנהגת ההורים ומנהלי בתי הספר בנושא מבצע "מגן חינוך" בהשתתפות ד"ר יובל כהן ממפא"ת משרד הביטחון  ומשרד הפרוייקטור במסגרת מבצע "מגן חינוך" יעברו תלמידים ואנשי החינוך בדיקות קורונה מדי שבוע בבית הספר במטרה לקטוע את שרשרת ההדבקה, להפחית תחלואה וימי בידוד עבור תלמידים, אנשי החינוך וההורים ולשמור על תושבי מגדל העמק.
בפגישת הזום נענו כל הגורמים לקריאתו של ראש העיר אלי ברדה להצטרף למבצע "מגן חינוך" וכבר בשבוע הבא יחלו מנהלי בתי הספר לאסוף את האישורים הנדרשים לצורך תחילת המבצע.
מוטי אבקסיס הקב"ט העירוני שמוביל את המבצע אמר: "כחלק מהמאמצים לקטיעת שרשרת ההדבקה וגם בגלל העובדה שילדים הם בקבוצה של האסימפטומים, קשה לדעת אם הם נושאים את הנגיף ובדיקה כזו יכולה לסייע בזיהוי. כמו כן, נקבע כי בית ספר שישתתף במבצע "מגן חינוך" יקבל את אישור משרד הבריאות להמשיך ולפעול גם במצב של עיר כתומה לפי שיטת הרמזור".
כידוע, הרשות יצאה בקריאה גם לעובדי העירייה ולתושבים לבצע בדיקת קורונה שגרתית אחת לשבוע כדי לזהות מאומתים חיוביים בשלב מוקדם, לבודד אותם ולקטוע את שרשרת ההדבקה. ראש העיר אלי ברדה שימש דוגמא לכך, העלה פוסט וסרטון כדי להמריץ את התושבים לצאת להיבדק בדיוק כפי שכעת הרשות קוראת לתושבים לצאת להתחסן כדי לחזור מהר ככל האפשר לשגרת חיים נורמלית תוך שהיא מדגישה שעד הניצחון המיוחל על קורונה יש להמשיך להקפיד על שמירת ההנחיות בנושא עטית מסיכה, שמירת מרחק, מניעת התקהלות והגינה אישית.
אלי ברדה ראש העיר אודה לצוותי הרשות והנהגת ההורים על שיתוף הפעולה ואמר: "מדובר במבצע חשוב מאוד שיעזור לתלמידים, להורים ולצוותי ההוראה לשמור על הבריאות של כולם עד הניצחון על קורונה. ביחד נשמור על תושבי מגדל העמק".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here