אושרו תקציבים לתשתיות ספורט ולקבוצות הכדורגל והכדורסל
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

חברי מועצת העיר אישרו תקציב תמיכה בסך 1.2 מיליון שקלים לקבוצת הכדורגל. תקציב קבוצת הכדורסל המאוחדת עם עמק יזרעאל המתמודדת על העלייה לליגה הלאומית אושר תקציב שיעמוד על 1.1 מיליון שקלים. במקביל, הושלמה הקמתם של שלושה מגרשי דשא סינטטי בעלות של 3 מיליון שקלים, פורסם מכרז לבניית אולם ספורט חדש בעלות 7 מיליון שקלים ובקרוב יחל התכנון של אצטדיון חדש.

אושרו תקציבים לתשתיות ספורט ולקבוצות הכדורגל והכדורסל
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

חברי מועצת העיר בעיריית מגדל העמק אישרו את תקציבי התמיכות לקבוצות הספורט הייצוגיות של מגדל העמק לשנת 2019. האישור התקבל לאחר שוועדת התמיכות של הרשות המליצה בפניי חבריי מועצת העיר לאשר את הבקשות לאחר שבדקה כי אלה הוגשו לפי נוהל תמיכות של משרד הפנים והן עומדות בכל הקריטריונים הנדרשים לאישור כולל אישור "ניהול תקין".

על פי האישור שהתקבל, התמיכה של הרשות המקומית בקבוצת הכדורגל המשחקת בליגה א' תעמוד השנה על 1.2 מיליון שקלים כולל מחלקת הנוער. יש לציין כי לצד התמיכה בקבוצה הייצוגית העירונית השקיעה הרשות בהקמת שלושה מגרשי דשא סינטטי (המאושרים על ידי פיפ"א) ועוד שני מגרשים מתוכננים לקום בעתיד. במקביל, לקידום אצטדיון חדש לאחר שכל הליכי התכנון והתב"ע אושרו בוועדה המחוזית.

אושרו תקציבים לתשתיות ספורט ולקבוצות הכדורגל והכדורסל
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

כמו כן אישרו חברי המועצה תקציב לקבוצת הכדורסל המאוחדת שממוקמת במקום השני ומתמודדת על העלייה חזרה לליגה השנייה, כאשר הרשות תעביר השנה סכום של כ-800 אלף שקלים. הסכום כולל כ-250 אלף שקלים למחלקות הילדים והנוער והיתר מיועד לקבוצה הבוגרת. חשוב להדגיש כי המועצה האזורית עמק יזרעאל מעבירה סכום נוסף של 550 אלף שקלים בהתאם להסכם האיחוד בין הקבוצות ובסך הכל יעמוד תקציב הקבוצה הבוגרת על 1.1 מיליון שקלים. יש לציין כי הרשות גייסה תקציבי, סיימה את התכנון ופרסמה מכרז להקמת אולם כדורסל נוסף בבית הספר "אורט רוגוזין" בעלות של שבעה מיליון שקלים.

ראשי קבוצות הספורט ומנהלי בתי ספר דרכו את ראש העיר על גיוס תקציבים גדולים והקצאתם בעדיפות לשדרוג תשתיות ספורט קיימים ובניית מתקני ספורט חדשים במיוחד על רקע הפרסומים על קבוצות ספורט המתקשות לשלם שכר לשחקנים ולפעול כשורה ובניהול תקין.

ראש העיר אלי ברדה אמר: "הרשות המקומית תמשיך לגייס תקציבים, ליזום תוכניות ולהוציא אותם לפועל בעדיפות לטובת מערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי במקביל לתמיכה שוטפת בקבוצות הספורט הייצוגיות המתנהלות באופן מקצועי עם ניהול תקין, ובימינו זה לא מובן מאליו".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here