קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק קרדיט הדמייה: פיק אדריכלים

דחפורים יעלו על הקרקע להכשרת השטח ל-90 מגרשי בנה ביתך ואלפי יחידות דיור של המגה-שכונה החדשה.

מגדל העמק ממשיכה לצמוח: שנה וקצת לאחר שחתמה עיריית מגדל העמק על "הסכם הגג" עם המדינה במסגרתו ייבנו בשנים הקרובות במגדל העמק כ-6,000 יחידות דיור, עולה בימים אלה המגה-שכונה החדשה השנייה "קריית בגין" על הקרקע.

קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט הדמייה: פיק אדריכלים

כידוע, השכונה הראשונה שהחלה להיבנות מיד לאחר חתימת ההסכם היא שכונת "מצפה העמק" בה ייבנו כ-700 יחידות דיור. עבודות הפיתוח והסלילה בשכונה הנ"ל כבר בוצעו, תשתית החשמל הוטמנה בעלות של מילוני שקלים וכ-600 יחידות דיור כבר נמכרו הן במסלול המוזל של "המחיר למשתכן" והן במסגרת מחירי השוק החופשי. כמו כן יוקמו בשכונה החדשה מבני ציבור כגון מעונות יום, גני ילדים, בית ספר יסודי בית כנסת, מועדון פנאי ועוד.

השכונה החדשה, "קריית בגין" עתידה לקום ביציאה המערבית של העיר לכיוון צומת נהלל סמוך לשטחים שהיו פעם מכוסים מטעי שקדיות. ראש העיר אלי ברדה כבר חתם על ההיתר לבצע עבודות סלילה ופיתוח ובימים אלה מבוצע שלב א' של עבודות התשתית. השכונה החדשה אמורה לכלול 1,700 יחידות דיור בתמהיל מגוון של 90 יחידות צמודי קרקע לבנייה עצמית (בנה ביתך), מכרז שפורסם לאחרונה לאחר שהוקפא בחודשים האחרונים לבקשת ראש העיר שביקש לעלות את אחוזי העדפה לבני המקום מ-20%. בעקבות מאבקו הצליח ברדה להבטיח ש-50% מהשטחים יוגרלו בין תושבי העיר שיוכלו להתמודד גם על 405 מהשטחים הנוספים (10% מיועדים לבעלי מוגבלויות). כמו כן יכלול התמהיל כ-300 קוטג'ים והיתר בבנייה רוויה שתכלול דירות גן, פנטהאוזים וכן דירות בנות שלושה, ארבעה וחמישה חדרים. גם כאן יוקמו מבני ציבור שיכללו מעונות יום, גני ילדים, בית ספר יסודי, בית ספר על-יסודי, בתי כנסת, מרכז תרבות ועוד.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here