3.4 מיליון שקלים לתכנון 'התחדשות עירונית' במרכז העיר
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

לאחר שהחל הפיילוט "התחדשות עירונית" במתחם רחוב העצמאות 58-62, גייסה הרשות תקציב נוסף של כ- 3.4 מיליון שקלים לתכנון התחדשות עירונית במרכז העיר.

 3.4 מיליון שקלים לתכנון 'התחדשות עירונית' במרכז העיר
קרדיט צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

לפני כשנה וחצי, במהלך טקס החתימה על "הסכם הגג" של מגדל העמק, הדגיש ראש העיר אלי ברדה בנאומו בפניי ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר דאז משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט כי הקמת אלפי יחידות דיור בשכונות החדשות מחייבת על הכרזתה של מגדל העמק "כעיר בהתחדשות עירונית כוללת" כדי לבצע "התחדשות עירונית" בשכונות הוותיקות ובמרקם העירוני והציבורי הישן כדי למנוע טעות שעלולה ליצור שתי ערים ושתי קהילות, אחת וותיקה, מבוגרת וחלשה ואחת חדשה צעירה וחזקה, בתוך עיר אחת.

דבריו של ברדה, הידוע בנחישותו בדבקותו במשימה גם כאשר לכאורה הסיכויים קטנים כמו במקרה גגות האסבסט בשכונת "נוף העמק", הובנו, נפלו על אוזניים קשובות וההנחיות ניתנו. בשנה האחרונה הגיעו למגדל העמק יו"ר קבינט הדיור הקודם אביגדור יצחקי ובהמשך עם מחליפו זאב ביילסקי, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית חיים אביטן, מנכ"ל משרד השיכון חגי רזניק, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון ואנשי מקצוע נוספים כדי לקדם את הנושא ובקרוב ייצא לדרך התכנון של פיילוט ראשון מסוגו בעיר במסגרתו יקודם פרויקט "פינוי-בינוי" לשלושה מבנים ב'מתחם העצמאות' 58, 60, 62 שהוכרזו על ידי ממשלת ישראל כמבנים המיועדים להתחדשות עירונית. חשוב לציין כי ביום רביעי שבוע שעבר התקיים כנס 'שיתוף-ציבור' בהשתתפות דיירי הבניינים ברחוב העצמאות שקיבלו מידע ותיאום ציפיות על הפרויקט בשלביו השונים.

בנוסף, התבשר לפני כשבועיים ראש העיר ברדה כי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) אישרו את בקשתו לתכנון "התחדשות עירונית" גם במרכז העיר, מהכיכר הדרומית של רחוב 'דרך העמק' כולל הרחובות הסמוכים ועד לאזור בית "יד לבנים", עלות התכנון הינה כ- 3.5 מיליון שקלים. מהנדס העיר אריאל טויטו הפועל במלוא המרץ כדי לקדם את מיזם "התחדשות עירונית" ברוח מדיניות הרשות והעומד בראשה, אמר: "אנחנו ממשיכים לעבוד במלוא המרץ בכל הקשור לנושא של התחדשות עירונית. לאחר אישור פיילוט במתחם העצמאות 58-62 נתחיל בקרוב לתכנן התחדשות עירונית גם במרכז העיר. מדובר בהישג גדול ובבשורה משמחת למגדל העמק. התכנון יהווה מנוף ותמריץ לבעלי העסקים, יזמים ותושבים לשדרג את המרכזים המסחריים, המרחב הציבורי ומתחמי המגורים עם תוכנית מאושרת ומאפשרת לממש חזון וחלום כאחד".

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here