מדריכת הורים

אם תפקידים רבים דורשים קודם כל הכשרה מתאימה וגם אחריה לא מובטח שאדם יתקבל בהכרח לתפקיד, כל אדם יכול להפוך להיות הורה. הפער בין הבאת ילד לעולם שיכולה להיות קלה מאוד עבור אנשים ללא בעיה רפואית לבין הפיכה להורה ומילוי תפקיד ההורות על הצד הטוב ביותר הוא גדול. לרוב הורות היא תפקיד שנלמד תוך כדי תנועה ותוך כדי צבירת ניסיון. עבודה והתייעצות עם מדריכת הורים ללא ספק יהפכו את ההתמודדויות שישנן בגידול ילדים לקלות יותר באמצעות מתן ארגז כלים שיאפשר לבנות קשר טוב ופתוח עם הילד לצד היכולת להציב גבולות ולנקוט בסמכותיות אם יש צורך.

מתי מומלץ לפנות אל מדריכת הורים

הורים רבים רוצים להרגיש שהם "יכולים בעצמם", שהם מוצאים את הפתרונות לבד ובכלל מכירים את הילד שלהם טוב יותר מכל אחד אחר. פניה אל מדריכה מומחית להורות לצורך התייעצות פרטנית או עבודה קבוצתית אינה גורעת מהיכולת שלכם כהורים. דווקא בשל העובדה שאתם מכירים את הילדים שלכם הכי טוב, כלים שניתנים מגורם מקצועי יכולים לחדד אצלכם דברים ולאפשר לכם ליישם את אותם כלים בצורה הכי טובה. הורים רבים, טובים ככל שיהיו, צריכים להתמודד היום עם אתגרים לא פשוטים הקשורים לעבודה הנמשכת שעות רבות, לכך שאינם רואים את הילדים כפי שהיו רוצים והליכה עם תחושת אשמה בשל כך. גם עידן השפע והאינטרנט בו אנו חיים לא מקל. סדנאות או הדרכות הורים יעשו לכם סדר בדברים ויתנו כלים להתמודדות.

לפנות להדרכה וייעוץ במצבים מאתגרים

אם שגרת החיים מציבה בפנינו לא מעט אתגרים בכל הקשור לגידול וחינוך ילדים, על אחת כמה וכמה כשישנם מצבים לא שגרתיים, משברים ושינויים מהותיים. רילוקיישן למשל יכול להיות שינוי חיובי מאוד ולפתוח בפני המשפחה אופקים וגבולות חדשים אך כדאי להגיע לכך מוכנים, במיוחד עם ילדים שנמצאים בגיל מסוים או בכלל רגישים יותר. התייעצות עם מדריכת הורים בנושא ללא ספק תהפוך את הדברים לקלים יותר ותאפשר להפיק את המירב. מחלה של אחד ההורים או הילדים ללא ספק מחייבת התייעצות עם איש מקצוע, כולל מדריכה להורות כדי לצלוח את התקופה בצורה הקלה ביותר שניתן.

שושי הרשקו היא מדריכה להורים בעלת ניסיון רב בתחום. היא מלווה ומייעצת להורים באופן פרטני וגם מקיימת סדנאות קבוצתיות המספקות להורים כלים שונים. מוזמנים ליצור קשר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here