מהבוידעם לתערוכה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

המרכז לתרבות עולים שמפעיל אגף הקליטה של עיריית עפולה העלה תערוכה ייחודית של אמנים עולים בני העיר שיצרו יצירות מפריטים ישנים שאבד עליהם הכלח ונשכחו בבוידעם.

מרכז לתרבות עולים של אגף הקליטה בעיריית עפולה הפועל במתנ"ס 'בית פוזנאק' בגבעת המורה ממשיך את עונת התערוכות של סתיו-חורף. בימים האחרונים עלתה תערוכה ייחודית תחת השם "קסם של רקמה" במסגרתה מוצגות עבודות מתחום האמנות היישומית שיצרו עולים בני העיר עפולה הפעילים במרכז לתרבות עולים.

מהבוידעם לתערוכה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

הייחודיות של התערוכה היא שיוצריה התמקדו במוצרים ופריטים שאבד עליהם הכלח שבמקרה הטוב נשכחו אי שם בבוידעם או במחסנים המאובקים ובמקרה הפחות טוב נזרקו לפח האשפה ונאספו על ידי האמנים שהשיבו להם חיים ושילבו אותם כמוטיבים מרכזיים ביצירות שיצרו ועלו בתערוכה.

התערוכה שעוצבה על ידי הפסלת ויו"ר איגוד הפסלים לריסה שטורה אירחה אמנים שהשתמשו במגוון ז'אנרים וכללו בין היתר יצירות של רקמות יד (רינה קיבנסון), צמר גפן (נזיר עלית), תכשיטי חרוזים (ראיסה ויניצקה), ציורי פרחים (שלי טטאינה), בטיק (נטליה גורייבה, לריסה קובה), בובות בד וסריג (אנה לייבוביץ'), דקופז (נינה קוטלרסקה, ויקה ויניצ'קה), חרוזי רקמה (ג'וליה זכארובה, ריגה עבדוקימובה), יצירות בלונים וחרוזים (גלינה גלינה), תכשיטים מחומרים טבעיים (סבטלנה סבטלנה) וסרטי רקמה (אנה פייגין מריה). התערוכה "קסם של רקמה" תהיה פתוחה בבית פוזנאק עד לתאריך ה-10.11.19 בין השעות 18.00-20.00. הכניסה חופשית!

מהבוידעם לתערוכה
קרדיט צילום: דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here