מחזור ט' של המכינה הקדם צבאית תבור נפרד מהאזרחות
צילום: אלבום פרטי

במעמד מ"מ ראש העיר נצרת עילית-נוף הגליל, אלכס גדלקין, 57 חניכות וחניכי תבור, בני משפחה נרגשים, צוות חינוכי של המכינה, עשרות נערות ונערים מנצרת עילית, המשתתפים בפרויקטים בהובלת חניכי תבור, התקיימה מסיבת פרידה מרגשת, מושקעת ומלאת אהבה לאדם, לארץ ישראל, לערבות הדדית, הכל מתוך שמחה.

מחזור ט' של המכינה הקדם צבאית תבור נפרד מהאזרחות
צלם: נב"ס

זה היה ללא ספק ערב שלא ישכח במהרה, 57 חניכות וחניכי 'תבור', המכינה הקדם צבאית בנצרת עילית-נוף הגליל, שהתכנסו במעמד בני המשפחות להביע תודה והערכה על עשרה חודשים אינטנסיביים, גדושים בערכים, בציונות, ביהדות, פותחים אופקים, מרחיבים צוהר ובעיקר מחזקים את הזהות היהודית-ישראלית במכינה.

האירוע שהתקיים במתנ"ס ברקוביץ נפתח בשיר "דע לך שלכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו", לאחר מכן נשא דברי ברכה מ"מ ראש העיר נוף הגליל, אלכס גדלקין, שאמר: "החלפנו את שם העיר והיום שר הפנים נתן תוקף לשם החדש שפורסם ברשומות ואנחנו מהיום נוף הגליל, אמר לתשואות הקהל, בשלש השנים האחרונות מתנהלת בעיר מהפכה של ממש, אנחנו נשמח מאוד לראות בוגרי המכינה 'תבור' חוזרים לגור בנוף הגליל לאחר שירותם הצבאי. זו שליחות ומשימה לאומית. אני רוצה להודות למייסד המכינה עמיחי שיקלי ולכל צוות המכינה שמעניק חינוך וערכים לעיצוב וחיזוק הזהות היהודית ישראלית של דור העתיד".

מחזור ט' של המכינה הקדם צבאית תבור נפרד מהאזרחות
צלם: נב"ס

גדלקין איחל לבוגרים הצלחה רבה בצבא והודה להם על הפעילות העירונית הרבה בתחומי עשייה רבים, מ"אחריי", דרך בתים חמים לנערות ונערים ועד למעורבות והתנדבות ב"קשת מנהיגות", מע"ש ובעוד מוקדים נוספים.

במהלך הטקס הוקרנו סרטונים מהווי הבוגרים וציוני דרך במסע בן עשרה חודשים שהגיע לסיומו.

עמית ברנד, מי שעמד בראש המכינה בשנה זו הודה בחמימות למייסד ומנכ"ל המכינה והמדרשה, עמיחי שיקלי, על האמון שנתן בו להוביל את חניכי 'תבור'. "אני מבקש להודות בראש ובראשונה לרונן פלוט ראש העיר, לחווה בכר מנכ"לית העירייה, מצאתי בעיר הזו,  עיר יפה ואנשים נהדרים. תודה מיוחדת לעמיתי וידידי עמיחי שיקלי, שנתן לי את ההזדמנות, סמך עלי והפקיד בידי את ניהול המכינה בשנה זו ועל כך תודתי.

מחזור ט' של המכינה הקדם צבאית תבור נפרד מהאזרחות
צלם: נב"ס

אמנם אני זה הנושא באחריות כלפי חוץ, אך עיקר נטל הפעילות והעשייה היום יומית היה בידיהם המסורות של המדריכים נועה, עומר, אלמוג, זוהרי ודרור, שהקדישו זמנם ומרצם 24/7 למען קידומם של החניכים. השנה הייתה שנה מורכבת בה המכינות היו תחת זכוכית מגדלת ונדרשנו לבנות את האמון בנו מחדש, אחרי האסון במכינת "בני ציון" ,בנחל צפית. אני מבקש להודות להורים על האמון, הפרגון, השיח המכבד, ובעיקר על העבודה הטובה שעשיתם 18 שנים עם הילדים והילדות שלכם. אנחנו רק גילפנו, שייפנו וליטשנו את היהלומים שלכם.

מחזור ט' של המכינה הקדם צבאית תבור נפרד מהאזרחות
צלם: נב"ס

עשינו במכינה תהליך בעיצוב זהות אישית, יהודית, ישראלית, ציונית, חיזקנו את תחושת השליחות לארץ, למדינה לחברה, בנינו מסוגלות לתקן, ליצור יש מאין וכל זאת במטרה שיתגייסו מתוך שליחות, ייקחו אחריות ויהיו חלק ממשימות לאומיות בעתיד. עברנו יחד מסע ארוך, משמעותי, קשה ומהנה. מאוד מקווה שלקחתם לריאות  כצידה לדרך. זה הזמן שלכם, הייתה לי זכות גדולה, אני נהניתי מאוד אתכם, אני סיימתי, עכשיו תורכם" אמר ברנד.

ההורים הפתיעו את ילדיהם כשהופיעו על הבמה בקאבר מקורי מחוויות המכינה בשיר של אברהם טל ושלמה ארצי

שלשת המדריכים עומר, דרור ונועה העניקו לבוגרים עשר עצות  להמשך הדרך.

57 חניכות וחניכי תבור על הבמה, חבוקים, שרים במעגל ועוד רגע קט נפרדים, בחוץ מתחבקים עם המנכ"ל עמיחי שיקלי, עם מנהל המכינה המסיים עמית ברנד, עם החברות, החברים, עכשיו הזמן להגיד שלום, מחר הם כבר על מדים, מחזור ט' בדרך להמשיך את מסורת התבוריסטים.

מחזור ט' של המכינה הקדם צבאית תבור נפרד מהאזרחות
צילום: אלבום פרטי

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here