חברת אגריקור
קרדיט חברת אגריקור

כאשר דנים על מערכות קירור, יש כמה אלמנטים שחשוב להתכתב עמם בהצלחה. ראשית כל, על מנת שלא יהיו יותר מדי בעיות, צריך לבחור מערכות עם עובי הפנלים הנכון, שמתאים למספיק דחיסה, באופן כזה שהמערכות יעבדו בלי כל מאמץ, וכמובן שיחסכו לכם הרבה מההוצאות על צריכת אנרגיות. מכיוון שמערכות הקירור צריכות לספק לכם שימוש מוצלח, עליכם לבחור את הטובות ביותר. את אלו שבעלות מאייד ומעבה חזקים, עם הגנה של לחץ מיטבית, כולל מחליף של חום, אשר אמון על הוויסות של החימום, או לחלופין על יתר קירור, כמו גם לוח חשמל מסיבי. כאשר בונים מערכות קירור, צריך להיות משוכנעים במקום הקמתן. במידה ומדובר אודות הקמה במבנה חיצוני, או שמא פנימי – לכל סגנון, יש סוג מערכת אחרת שמתאימה. וכן יש חשיבות לחומרי הגלם שמהם עשויה מערכת הקירור. במאמר זה נסקור את המטרה של מערכות הקירור, באופן הכללי. כמו כן, נלמד קצת היסטוריה על הנושא, שכולל יחידות קירור. ונגיע לימינו אנו, שנות האלפיים.

מה המטרה של מערכות קירור?

מערכות / יחידות קירור משמשות לכל מיני שימושים. כמו למשל – משאית שינוע בקור. מערכות לשם מיזוג אוויר, לחדרי קירור, וכיוצא בזאת. המטרה העיקרית של מערכות קירור באה לידי ביטוי בצורך לסלק חום מחלל כל שהוא, תוך כדי כך שהחום מועבר לחלל שונה. באופן הזה ניתן לשלוט בכל תנאי של טמפרטורה, ולעתים אך ניתן לשלוט באחוזי הלחות.

קצת רקע היסטורי על מערכות קירור – לא יזיק

בראייה לאורך ההיסטוריה, קשה לשים את האצבע בדיוק במקום של תיעוד מערכות הקירור. נראה על פניו, כי במרבית התרבויות נצפית עדות לכך שנעשה שימוש רב בכל מיני טכניקות, לשם שימור מזון בקירור. לשם המחשה, במקומות שבהם הטמפרטורה ירדה מתחת לאפס מעלות, תושבי המקום הרבו בכרייה של גושי קרח מאגמים קפואים, תוך כדי שינוע שלהם למקומות שבהם היה ניתן לשמר את הקור לעת ניכרת. אם נדמה את הפעולה של מערכות קירור לתהליך הקירור שמתבצע בגופכם, כשאתם מזיעים, המים שבזיעתכם מתאדה באופן ישיר לאוויר, תוך כדי נטילה של חום מהעור אותו המים נוטשים. ובחזרה להיסטוריה – במחצית המאה השמונה עשרה ניסו לפתח מערכות קירור על הרעיון של זיעת האדם, שהסברנו לעיל. הנוזלים שבהם השתמשו היו נדיפים ביותר, לרבות אלכוהול, ובאופן הזה המערכות של הקירור יכלו לייצר גושי קרח זעירים. אבל עד שהגענו למצב הנוכחי, ראו בפסקה הבאה, הדרך הייתה עוד ארוכה ורבה…

מערכות קירור של שנות האלפיים

המקרר, שכולכם מכירים כיום, הגיח לעולמנו בראשית המאה ועשרים. אתו הגיעו אוניות מטען, קרונות של רכבת מקוררים, ואף חדרי קירור. עם התקדמות אספקת החשמל הסדירה, הלכנו צעד קדימה בתחום, ונולד הרעיון של מערכות קירור בכל רחבי תבל. מי מבינכם יכול לחשוב על התנהלות חיים תקינה ללא מערכי קירור מושלמים? בוודאי שלא. מערכות הקירור אפקטיביות בפרט לאחסון של מנעד רב של אלמנטים, כמו לדוגמא – חומרי תעשייה, מוצרי מזון, פרחים ושתילים, או תרופות, וכיוצא בכך.

וכמה מלים לסיכום,

חברת אגריקור מציגה רקורד עשיר במנעד רב של פרויקטים מתחום הקירור. לרבות שירותים פנומנליים של אחזקה או תיקונים של המערכות שברשותכם. הקמה של חדרי קירור בכל מיקום בארץ. או אף בנייה של מערכות קירור מן השורה הראשונה. מדובר באנשי מקצוע ותיקים, שרכשו מיומנויות וניסיון רבים במהלך שנות עבודה רבות. כל אלו מאפשרים לצוות העובדים לספק פתרונות של קירור בדיוק לפי הצרכים והמאוויים שלכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here