משרד הכלכלה אישר השבוע הקמתו של מפעל
קרדיט: עיריית נצרת עילית

התנופה בביקושים ובשיווק הקרקעות בפארק התעשייה של נצרת עילית ובקריית ההייטק המוקמת בו נמשכת

מנהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה אישר בתחילת השבוע הקמת מפעל חדש נוסף בפארק התעשייה "ציפורית" שנמצא בתנופת שיא. עשרה מפעלים וחברות הייטק הודיעו בשנה האחרונה על הצטרפותם לפארק  חלקם השלימו את המעבר בחודשים האחרונים כמו למשל חברת אלפא אומגה ומפעל "בונסאיי",אחרים נמצאים בשלבי הקמה מתקדמים כמו חברת סולאראדג'  ומפעלים רבים נוספים נמצאים בתהליך קבלת האישורים ובתוכם מפעל הממתקים הגדול "כרמית" שיעתיק את פעילותו מראשל"צ לנצרת עילית. ראש העיר רונן פלוט מוביל את הקמת קריית ההייטק הראשונה בעיר כחלק מתכנית ההתחדשות העירונית:" נצרת עילית הופכת למבוקשת ביותר על ידי יזמים ומשקיעים שרואים את תנופת ההתחדשות שמתחוללת בעיר ומבינים שזה המקום והזמן להשקיע"

המפעל החדש "אלקלימטיק בע"מ הוא מפעל לייצור מערכות קירור, מקררי תצוגה ומערכות פיקוד ובקרה ושליטה מרחוק. המפעל  יוקם על שטח של 4 דונם ויספק תעסוקה ל-30 עובדים חדשים. שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: " מדובר בבשורה חשובה לתושבי נצרת עלית ונמשיך לעודד ולתמרץ יזמים ותעשיינים, להשקיע באזור. התעשייה היא מכפיל כח, כאשר בנוסף על יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית שממריצה את האזור כולו"

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, שי רינסקי ציין כי הפעילות המשולבת של מינהל אזורי פיתוח והרשות להשקעות, מלווה את היזמים והתעשיינים לאורך הכל הדרך בשיתוף מנהלת פארק ,"ציפורית" בניהולו של סרגיי זלוטניק, החל מהקצאת השטח ועד גזירת סרט המפעל, תוך מתן סיוע משולב של מענקי הון וסיוע בקליטת עובדים, התייעלות בתחומים שונים, חדשנות ופריון.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here