נבחרת על-חלל
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

נבחרת החלל המשותפת של בתי הספר 'אורט יהודה' ו"גוונים" העפילו לשלב השני של התחרות לחקר החלל ע״ש אילן רמון והפיקו האקתון חלל משותף. מנהל בית הספר יהונתן חזי: "הם מוסיפים כבוד וגאווה לבית הספר ולעיר עפולה".

הישג מצוין לנבחרת החלל המשותפת של בית הספר "אורט יהודה" ו"גוונים" בעפולה. לאחרונה, השתתפו חברי הנבחרת בשלב הראשון של תחרות לחקר החלל על שם האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל. בשלב המיונים הראשון בו השתתפו למעלה מ-230 בתי ספר נדרשו התלמידים לפתור שאלות מורכבות שעסקו במערכת השמש, משימות אפולו והחיים בחלל. בשבוע שעבר אירח בית הספר "אורט יהודה" את נבחרת החלל של בית הספר "גוונים" בעפולה להאקתון חלל במסגרת שלב ב' של תחרות החלל. האקתון החלל שהתקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית ובשיתוף עם קרן רמון, הוא חגיגה שבה נפגשים סביב אותו שולחן למשך יום שלם אנשים שוחרי חלל מתחומים שונים: אנשי חינוך, מדענים, יזמים, מייקרים, מעצבים, אנשי מחקר, אקדמיה ותעשייה אשר חולמים ואוהבים חלל. התוצרים נועדו להנגיש את תחום החלל לתלמידים, באופן הכי חדשני ומעניין. במסגרת שלב ב' של התחרות פיתחה הנבחרת המשותפת פורמט טלוויזיה עתידני שעוסק בנושאי חלל וצולם בתנאי סביבה של החלל והוצגו מספר מודלים כגון חללית הכסף, הישרדות על הירח, נינג'ה ישראל ולעוף על מאדים שקטף את המקום הראשון.

נבחרת על-חלל
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

יש לציין כי בעבר העפילה הנבחרת עד לשלב הגמר של התחרות שכלל עשרה בתי ספר בלבד בכל הארץ. בנוסף, הציגו תלמידי הנבחרת את הפרויקט למנהלי בתי הספר העל-יסודי בכנס מחוזי שהתקיים לאחרונה בבית גבריאל בו נכחו בין היתר גם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון והמחמ"ד חיים גבאי וד"ר שלום אדרי מפקח בית הספר שהתפעלו מהיוזמה ומדרך הצגת התוצר של בחרי הנבחרת. ניסים חכם, המורה למדעים של "אורט יהודה" שמנחה את הנבחרת אמר: "תחום החלל התפתח והתקדם בארץ בעולם בשנים האחרונות בקצב חסר תקדים. צריך להנגיש אותו לבני הנוער במטרה לייצר שינוי משמעותי".

מנהל בית הספר, יהונתן חזי פרגן לתלמידיו ואמר: "תלמידי נבחרת החלל מוסיפים לבית הספר ולעיר עפולה כבוד וגאווה. אני מאחל להם הצלחה בהמשך התחרות ובטח שעוד יקטפו הישגים רבים בתחום. יוזמה חינוכית זאת הינה נדבך נוסף במיצובה של קריית החינוך 'אורט יהודה' כבית ספר מדעי-טכנולוגי בעיר".

נבחרת על-חלל
קרדיט צילום: עיריית עפולה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here