ניסים ונפלאות
קרדיט צילום: עיריית עפולה

כ-30 שנה לאחר שבית הספר "מעלות ניסים" נקרא על שמו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק ניסים זצ"ל, חידש בית הספר את הקשר עם משפחתו וזכה לביקור של בנו, השר לשעבר משה ניסים.

את העשייה הנפלאה הנעשית בבית הספר היסודי "מעלות ניסים" בעפולה עילית תושבי עפולה כבר מכירים היטב. לאחרונה ציינו בבית הספר אבן דרך נוספת כאשר חידשו את הקשר עם משפחתו של הרב יצחק ניסים זצ"ל, מי שבית הספר קרוי על שמו, לאחר שנים ארוכות. כידוע, עד לשנות ה-80 היה שם בית הספר "מעלות" ובמהלך אותו עשור התווסף לבית הספר השם "ניסים" על שמו של הרב יצחק נסים זצ"ל שהיה הרב הראשי לישראל בין השנים 1955-1972 ומאז ביה"ס נקרא "מעלות נסים".

במוסדות החינוך הממלכתי-דתי בכלל ובבית הספר בפרט נוהגים ללמוד מדי שנה אודות דמות רבנית בולטת ביהדות והשנה בחר בית הספר בדמותו של הרב יצחק נסים זצ"ל. כחלק מהלימוד אודותיו הוחלט על בניית תכנית שנתית מקיפה לאור דמותו והוחלט לחדש את הקשר בין בית הספר למשפחה לאחר שזה התרופף. לאחר שחודש הקשר ביקרו תלמידי בית הספר בביתו של הרב בירושלים, ביקור שהוביל לביקור גומלין של המשפחה בביה"ס בדיוק בתאריך הולדתו של הרב נסים זצ"ל כאשר בין המבקרים היה גם בנו של הרב, שר המשפטים והאוצר לשעבר, משה נסים שסיפר לתלמידים סיפורים נפלאים אודות הרב.

ניסים ונפלאות
קרדיט צילום: עיריית עפולה

במהלך הביקור בו השתתפו גם ראש העיר אבי אלקבץ, מ"מ חביב פרץ ומנכ"ל העירייה שלום שלמה, למדה משפחת הרב מקרוב על העשייה הבית ספרית ואף התפעלו מעומק הלמידה וההתלהבות של התלמידים בעיסוקם בדמות הרב נסים. השר לשעבר ובנו של הרב ציין בסיום: "ראיתי בקיאות רבה של הילדים  אודות פועלו ודבקות במעלותיו. המשחקים, החידונים והתכניות שהכינו הלהיבו אותי וממש התקשיתי להאמין למראה עיניי".

אליאור בטיטו מנהל ביה"ס אמר: "הביקור לו זכינו הוא מעל לכל לספק אחד המרגשים והחשובים שידע בית הספר. הצוות והתלמידים רואים ברב יצחק נסים דמות ערכית והולכים לאורה והמפגש עם משפחתו העביר תחושת סיפוק עצומה בקרב כולם. אני רואה חשיבות רבה בחיבור למשפחה וכבוד גדול להיסטוריה המפוארת של בית הספר".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here