ניצן פורח במגדל העמק
ראש העיר ברדה עם יור הוועד המנהל אבי דותן ומנהלת הסניף רונית גל

ראשי סניף ניצן במגדל העמק ביקרו השבוע בלשכתו של ראש העיר לקראת מבצע ההתרמה הארצי לעמותת ניצן שיצוין ביום שלישי הקרוב.

ראש העיר אלי ברדה אירח את ראשי סניף "ניצן" בעיר אבי דותן, יו"ר הוועד המנהל, ורונית גל, מנהלת הסניף לקראת יום ההתרמה הארצי של אגודת ניצן יערך ביום ג' הקרוב בתאריך ה-19.2.19. במסגרת המבצע יעברו תלמידי בתי ספר בין בתי התושבים כאשר הכספים שייתרמו יועברו לסיוע למשפחות מוחלשות במימון עלויות האבחון והטיפול.

כידוע, 15% מכלל הילדים סובלים מלקות למידה וזקוקים למענים ייחודיים ומותאמים כדי להגיע להישגים הלימודיים של חבריהם לכיתה. בעבר יוחסו לתלמידים אלה "עצלנות" ואפילו "טיפשות". על רקע זה הוקמה בישראל בשנת 1964 אגודת ניצן, והיא הארגון הגדול בארץ לטיפול בילדים ובבוגרים עם ליקויי למידה. מטרת האגודה לאתר, לאבחן לטפל ולקדם ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, הפרעת קשב, וקשיי הסתגלות ותפקוד. פעילותה המקצועית ועתירת הניסיון של אגודת ניצן לאורך השנים בשיתוף עם האקדמיה ומשרד החינוך, הביאה להגברת המודעות לתחום לקויות הלמידה, והיא פועלת למיצוי הפוטנציאל הגלום באותם ילדים ובוגרים.

כיום יש לאגודת ניצן 40 סניפים ברחבי הארץ וביניהם סניף מגדל העמק שנוסד בשנת 2000 ביוזמת ראש העיר אלי ברדה וניתנים בו שיעורי הוראה מתקנת לכ-40 תלמידים, רובם תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר. בנוסף, נערכים בסניף אבחונים דידקטיים, אבחונים פסיכו-דידקטיים ומבדקי קשב, על מנת לאתר את נקודות הכוח ואת קשייהם של המאובחנים, לבנות עבורם תכנית טיפול ולהמליץ על דרכי למידה והיבחנות המותאמות לצרכיהם.

אבי דותן, יו"ר הוועד המנהל של הסניף אשר נמנה על מייסדיו אמר: "סניף מגדל העמק ידוע ברמת שירותי האבחון וההוראה הניתנים בו. אנו זוכים לתמיכה מעיריית מגדל העמק, אשר מכירה בחשיבות פועלנו ומסייעת במתן מלגות לתלמידים תושבי העיר לסבסוד עלות שיעורי ההוראה המתקנת. יצוין כי סניף ניצן שוכן במבנה אשר שייך לעירייה, דבר המהווה סיוע משמעותי נוסף". מנהלת הסניף רונית גל הוסיפה: "הביקוש לשיעורי הוראה מתקנת ולאבחונים גבוה מאד. מורות חדשות נוספו, ואנו פועלים לשימור רמת ההוראה והאבחון, ולפיתוח מענים נוספים לצרכים אשר עולים מהתלמידים, מהוריהם ומהצוותים בבתי הספר". במהלך המפגש נתן ראש עירית מגדל העמק, אלי ברדה, את ברכתו לקראת קיום יום ההתרמה וציין את החשיבות הרבה שהוא מייחס לפעילות המקצועית והמסורה של צוות הסניף לרווחת התלמידים ותושבי העיר.

 

סניף אגודת "ניצן" מגדל העמק נמצא ברחוב זבולון 29 (קומה ב'), טלפון: 04-6545570,

דוא"ל: nizanmiaa@gmail.com

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here