עפולה מקום שלישי בארץ במדד הערים הידידותיות לעסקים
קרדיט צילום: אלירן כהן.

מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה דירג וקבע כי עפולה היא העיר השלישית הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים לרשויות של 150-50 אלף תושבים- קפיצה של 4 מקומות מהשנה שעברה.

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, פרסמה היום את מדד doing business במסגרתו דורגו 60 רשויות מקומיות בישראל. מהמדד עולה כי העיר עפולה מדורגת במקום השלישי בארץ לאחר קפיצה של ארבע מקומות מהשנה שעברה בו דורגה עפולה במקום השביעי בלבד. יש לציין כי את המקום הראשון קטפה מודיעין-מכבים-רעות ואחריה במקום השני והשלישי מטה יהודה ועפולה. את העשירייה הראשונה משלימות רשויות חזקות כגון גבעתיים (4), נוף הגליל (5), הוד השרון (6) ראש העין (7) הרצליה (8) עכו (9) וסוגרת האת העשירייה אילת (10). חשוב לציין כי המדד מחולק לשלוש קבוצות על פי גודל הרשות (מספר התושבים) וזאת על מנת לשמור על השוואה מדויקת והוגנת, שכן רשות מקומית של עד 50 אלף תושבים, אינה דומה לרשות מקומית של 150 תושבים.

הסוכנות עורכת את מדד הרשויות המקומיות זו השנה הרביעית ומטרתו לשמש כלי עבודה עבור הרשות המקומית, שכן הוא מאפשר לכל רשות להשוות את ביצועיה לרשויות אחרות במגוון פרמטרים אחידים הנמדדים באופן אובייקטיבי, וכן לנתח את ביצועיה ביחס לעצמה ואת הביצועים של המחלקות והאגפים השונים תחת סמכותה.

בין הפרמטרים שנבדקים במדד אפשר לציין את נגישות המידע הכולל דירוג של איכות והיקף המידע לעסקים וקלות השימוש באתר האינטרנט של הרשות, מדד הארנונה שנבנה באמצעות השוואה של ממוצע הארנונה העסקית ביחס ל-60 הרשויות המשתתפות במדד, שביעות רצון של העסקים מהרשות שנבדקה באמצעות סקר בקרב עסקים מקומיים שבחן היבטים שונים של התנהלות הרשות המקומית ונגישות למכרזים שנבדקה באמצעות סקירת מכרזים שפרסמה הרשות ובחן את ההיבטים הבאים: עצם פרסום מסמכי המכרז ותנאי המכרז, דמי השתתפות, המחזור הכספי הנדרש וגובה הערבויות המבוקשות, כאחוז מהיקף ההתקשרות במכרז.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "מדד הרשויות המקומיות של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על עסקים קטנים ובינוניים במועד פתיחת העסק וכנ"ל בהתנהלות השוטפת מול הרשויות. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי ופיתוחם הוא אינטרס ציבורי".

ראש העיר עפולה, אבי אלקבץ: "זוהי בשורה נפלאה. אחת החוזקות הבולטות ביותר של העיר עפולה היא תחום המסחר ולכן הרשות המקומית מקלה ומטפחת את היחסים עם אלפי העסקים הקטנים והבינוניים הפועלים בתחומה".

עפולה מקום שלישי בארץ במדד הערים הידידותיות לעסקים
קרדיט צילום: אלירן כהן.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here