פסטיבל
ארז צדוק

הקריקטוריסטים מעלים את האירוויזיון על ראש מכחולם

פסטיבל "אנימיקס – לאנימציה קריקטורה וקומיקס" ה- 8 יעלה תערוכת איורים ייחודית בנושא האירוויזיון שאמור להיערך השנה בישראל.

פסטיבל "אנימיקס – לאנימציה קריקטורה וקומיקס"
נוסקו

"מקרקרים סביב האירוויזיון" כך תיקרא אחת משלושת התערוכות שיעלו השנה במסגרת פסטיבל "אנימיקס ה-8" ותעסוק בנושא האירוויזיון שיתקיים השנה בישראל. הניצחון של נטע ברזילי השנה בתחרות האירוויזיון, עם השיר "TOY" אחרי 20 שנות ״בצורת״, העלתה את רף ההתלהבות בביצת האדרנלין המקומית שלנו ולא דילגה גם על מיטב המאיירים והקריקטוריסטים ש"מתחממים" לקראת תחרות הזמר האירופאית, שכולם אוהבים לגחך עליה באמצעות איורים וקריקטורות משעשעות שיעלו כאמור במסגרת הפסטיבל.

פסטיבל "אנימיקס – לאנימציה קריקטורה וקומיקס"
ארז צדוק

במסגרת היצירות עוסקים המאיירים בשאלות כיצד הפכה התחרות לנושא לאומי אסטרטגי המעסיק ראש ממשלה, שרים, ח״כים, ראשי ערים ומי לא. עד כמה תהיה מעורבות פוליטית? מה יקרה בת״א בשבוע האירוויזיון? היכן ילונו האוהדים? מה הקטע שלנו עם התחרות המצועצעת הזו ובכלל – כיצד חווינו את הניצחונות של ״אבניבי״, ״הללויה״, ״דיווה״ ו״טוי״. כך או אחרת פסטיבל "אנימיקס" קורא לקריקטוריסטים הישראלים להצטרף לצוות השיפוט של סוגיית שגעון האירוויזיון ולמצטיינים שבהם – יוענקו "דוז פואה".

פסטיבל "אנימיקס – לאנימציה קריקטורה וקומיקס"
איתמר דאובה

פסטיבל "אנימיקס" השמיני יתקיים בין התאריכים 3 עד ה- 5 דצמבר 2018 ויארח סדנאות, סרטי אנימציה, מופעי מחול ומוזיקה לכל המשפחה ויארח אמנים מהשורה הראשונה ובראשם מוני מושונוב שיופיע במפגש הפתיחה. פרטים על הפסטיבל אפשר לקבל באתר האינטרנט של המתנ"ס העירוני.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here