דוברות עיריית מגדל העמק

עיריית מגדל העמק מועמדת לפרס ניהול תקין לאחר שהצליחה לסיים את שנת 2019 באיזון תקציבי זו השנה השלישית ברציפות הודות לניהול מקצועי ואחראי של המערך הכספי של הרשות

הישג נפלא לעיריית מגדל העמק שהצליחה לסיים גם את שנת 2019 באיזון תקציבי, כך נודע בישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה בשבוע שעבר. יש לציין כי הנתון הנפלא מחזק את המגמה לפיה זאת הפעם השלישית ברציפות שהעירייה מצליחה לסיים את השנה באיזון תקציבי. ההישג משמעותי עוד יותר כאשר בשלוש השנים האחרונות העירייה עברה שנת בחירות ומשבר פוליטי, ולמרות זאת הצליחה במשימה.
כזכור, בין השנים 2010-2012 הצליחה העירייה לזכות שנתיים ברציפות בפרס "ניהול כספי תקין" ושנה אחת בפרס "רשות איתנה" שמעניק משרד הפנים מדי שנה לרשויות מצטיינות.

מהנתונים שהוצגו בישיבת המועצה עולה כי הרשות הצליחה לשמור על תקציב 2019 מאוזן. מדובר למעשה בהישג אדיר לרשות שעומדת בכל הקריטריונים לקבלת פרס ניהול תקין שמשרד הפנים מעניק כל שנה לרשויות שסיימו את השנה באיזון תקציבי.

הרשות רושמת הישג שיא היסטורי בשיעור גביית ארנונה שעומד על 94.5 אחוזי גבייה, רובם מהתעשייה וגיוס תקציבים נוספים. ברשות ציינו בסיפוק את גיוס התקציבים החיצוניים המתקבלים כמענקים ממשרדי ממשלה ומיועדים לפיתוח העיר בפרויקטים רבים ומגוונים ומקלים על תקציב העירייה. כמו כן מעריכים בעירייה כי המפעלים החדשים שנפתחו לאחרונה ומפעלים נוספים שעתידים להיפתח בהמשך צפויים להגדיל את ההכנסות באופן משמעותי יאפשרו לרשות להתמודד עם אתגרים כלכליים וגידול אוכולוסייה.

דוברות עיריית מגדל העמק

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here