צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה

זידאן עבד אל נור(84) תושב כפר כנא, לקה בשבץ מוחי ביום שני 7.2.22 בערב. בני המשפחה סיפרו שהוא נפל באופן פתאומי, לאחר הנפילה הם זיהו שהוא הפסיק לדבר, מבטו סטה שמאלה וגם ידו ורגלו הימניות הפסיקו לתפקד. המשפחה הזדרזה להזמין אמבולנס ותך חצי שעה מאז הופעת הסימנים לשבץ מוחי הוא כבר אובחן במלר"ד המרכז הרפואי פדה-פוריה. מכאן הדרך לטיפול היתה קצרה מאד וכך למעשה ניצלו חייו .

לאחר ביצוע סריקה מוחית מתקדמת אותרה חסימה של עורק גדול בחלקו השמאלי של המח. בעקבות זאת, הוחלט על טיפול משולב של מתן טיפול ממיס קרישים תוך ורידי בשילוב צנתור מוחי. ד"ר ערן מאירוביץ', מומחה בנוירוכירורגיה, ומנהל מרכז צנתורי המוח מסביר, "בצנתור מוח, בפעולה מהירה שנמשכה כעשרים דקות בלבד, פתחנו בהצלחה את העורק החסום ובכך חודשה זרימת דם תקינה למוח".

צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה-פוריה

ד"ר ניזאר חוראני, מנהל יחידת שבץ מוחי מוסיף, "חשוב לחזור ולהדגיש את המשמעות הקריטית של כל דקה שעוברת. זידאן קיבל טיפול של ממיס קרישים ולאחר מכן עבר צנתור מוח לפתיחת העורק החסום והכל תוך זמן קצר והודות לכך נותר ללא כל נזק נוירולוגי. הודות למודעות של בני המשפחה, ההגעה המהירה והטפול המשולב הגענו לתוצאות מאד מרשימות ואפילו נדירות כשמדובר בשבץ מוחי בקרב קשישים".

ד"ר מאירוביץ מסכם, "לשמחתנו הרבה הטיפול המהיר שניתן על ידי הצוות הרב תחומי שיפר את מצבו של המטופל, תוך מספר ימים הוא חזר לעצמו לחלוטין, ללא עדות לנזק מוחי. זו המשמעות של הטיפול המהיר, יש מעט מאד מקרים כאלה בהם אחרי האירוע לא רואים בהדמייה שום סימנים לנזק מוחי. בנוסף, הודות לטיפול המהיר והמוצלח זידאן לא זקוק להמשך טיפול שיקומי והוא יכול להשתחרר חזרה לביתו".

זידאן עבד אל נור ציין בחיוך, " הביאו אותי לבית החולים לא הבנתי מה קרה ולא ידעתי שהיה לי שבץ במוח. אני מרגיש עכשיו טוב ואני שמח לחזור הביתה".

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here