שבוע החמ
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

השבוע ציינו את שבוע החמ"ד מספר ימי שיא המבטאים את כל העשייה הענפה המתקיימת לאורך השנה בגנים.

שבוע החמ"ד
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

העשייה המגוונת בגנים השונים שמה דגש על ערך האחדות, הנתינה, השותפות, השייכות והזהות מתוך חיבור לקהילה בדגש על חסד והכרת הטוב. הילדים יצרו דגל ייחודי לכל גן המבטא את ערך האחדות והחברות בין ילדי הגן ומתוך שילוב הכוחות של כולם יחד יצאו לתרומה עם הפנים לקהילה.

סבתות וסבים שעלו מהתפוצות הגיעו לגנים ושיתפו בסיפורי העלייה, יחד עם הילדים ששרו ורקדו כמיטב המסורת ממנה הם באים חיבור וקיבוץ גלויות של ממש. ילדי הגן הקימו בתוך הגן שוק תן וקח – הביאו צעצועים שאינם זקוקים להם עוד וכל ילד בחר להעניק לחברו צעצוע במתנה מתוך למידה חווייתית שלתת זה לקבל.

הילדים יחד עם הגננות למדו על הכרת תודה והעניקו תעודות הוקרה ושי מעשה ידיהם לאנשים משמעותיים בסביבת הגן כמו השליח שמביא את ארוחת הצהריים, סיעת הגן, המדריכה הפדגוגית, מתנדבים המסייעים בגן במהלך השנה, גן חמד"ת, יד שרה, צוות תחזוקת הגנים ועוד. ואף מפקחת הגנים הגברת אורלי סיסו העניקה תעודות הוקרה לצוות מנהל החינוך על עבודתם המסורה, שיתופי הפעולה, היחס האדיב, הליווי והנתינה לגני החמ"ד.

בשותפות עם הורי הגנים מסרו בגדים שאינם בשימוש, הילדים מיינו לפי מידות קיפלו ומסרו את הבגדים למשפחות נזקקות. הילדים טיפחו את סביבת בתי הכנסת הנמצאים בקרבת הגנים והרגישו משמעותיים ומועצמים כשהגיעו בשישי להתפלל עם האבות בבתי הכנסת עליהם עמלו.

שבוע החמ"ד
קרדיט תמונות: דוברות עיריית מגדל העמק.

במהלך השבוע בקרו ושמחו קשישים בבתי אבות, הכינו בובות גרב עם אומנית בובות ותרמו אותן לילדים המאושפזים בבית הרפואה. התקיימו ערבי במה ולמידה משותפת להורים וכן פעילויות משותפות של הורים וילדים.
לסיום, השבוע התאספו ילדי הגנים לתפילת רבים מתוך אחדות וערבות הדדית. אין ספק כי העשייה והלמידה המשמעותית, הערכית והחווייתית עליה עמלות ביד רמה הגננות והסיעות בגנים תורמת לעיצוב הזהות של הילדים ולחיזוק עולם הערכים שלהם לחסד ונתינה, העצמה והגברת תחושת המסוגלות והשייכות לקהילה, ראיית האחר והכרת תודה.

מלי אליגוב ראש מנהל החינוך, שוש ביטון רכזת גני הילדים והמפקחת אורלי סיסו הביעו שביעות רצון ואמרו כי: "מגדל העמק שלנו מאופיינת בעיר קהילתית ורב תרבותית. ערך הנתינה והערבות הדדית הם חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך העירוני. השבוע ראיינו את העשייה והנתינה הענפה בכל מוסדות החינוך במסגרת שבוע מעשים הטובים ושבוע החמד".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here