36 שנים אחרי: עדות מצולמת על נפילת חלל צה”ל ממגדל העמק 1

יצחק אדרי ז"ל נהרג במהלך מלחמת לבנון הראשונה בשנת 1982. ביום הזיכרון האחרון, 36 שנה אחרי שנפל, הגיע לאזכרתו אבי קדוש ששירת לצידו בעת התקרית ובידו תיעוד ממקום נפילתו שמשפחתו של החלל לא ראו מעולם.  

יום הזיכרון האחרון היה מרגש במיוחד עבור משפחת אדרי ממגדל העמק. באוגוסט הקרוב יציינו בני המשפחה 36 שנה לנפילתו של יצחק אדרי ז"ל ולמרות שעברו שנים רבות רק במהלך הטקס הממלכתי נחשפו בני המשפחה לראשונה לתיעוד מצמרר של הג'יפ בו נפל יקירם שנקרא לשירות מילואים במהלך מלחמת לבנון הראשונה עת נפגע מרסיסי פגז במערב ביירות שם שהה עם כוח מילואים של "עורב" צנחנים.

את התמונות הביא עימו אבי קדוש שהיה באותה עת חייל בשירות סדיר בצנחנים ומיד לאחר האירוע, במהלכו היה בעמדת תצפית סמוכה צילם שתי תמונות, אחת של החומה עליה נחת הפגז וממנה עפו הרסיסים שאחד מהם פגע והרג את אדרי ז"ל ותמונה נוספת של הג'יפ שנפגע שאותה לא ראו בני משפחתו מעולם. קדוש ביקר בעבר את קברו של אדרי אך ביום הזיכרון האחרון החליט לעלות לראשונה מאז המקרה, להכיר את בני המשפחה ולהעביר להם את התמונה הנדירה שהחזיק כל כך הרבה שנים. "הרגשתי שאני חייב לעלות לקבר ולהעביר לבני המשפחה את התמונות. זה היה מפגש מאוד מרגש" סיפר קדוש השבוע. בני משפחתו של אדרי קיבלו את קדוש בחום והתרגשו לאחר שצפו בתמונה של הג'יפ אותה לא ראו מעולם. "זאת הייתה התרגשות עצומה עבורנו. את התמונה של החומה קיבלנו בעבר ממפקדו של אחי אבל את התמונה של הג'יפ מעולם לא ראינו" סיפר בהתרגשות עמי אדרי, אחיו של יצחק ז"ל והוסיף: "גם לאחר שנים רבות מאותו יום ארור שבו נהרג אחי היקר אנו המשפחה צמאים וזקוקים למידע על רגעיו האחרונים. ביום הזיכרון האחרון זכינו לשמוע ולקבל צילום ועדות חיה ומצמררת על סיפור מותו ורגעיו האחרונים של אחי. אני מודה לאבי קדוש על המעשה המרגש וקורא לחברים שבידיהם מידע על אחי או על נופלים אחרים, לפנות ולשתף את המשפחות בכל בדל מידע להמשך ההנצחה ושימור הסיפורים לדורות הבאים" .

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here