קרדיט- Photo by Annie Spratt on Unsplash

ההכנות לחתונה בשיאן וכבר מצאתם אולם, סגרתם תקליטן, אתם יודעים מי הולך לצלם ולתעד את הרגעים המרגשים ביותר, אפילו מה תלבשו ואילו טבעות יישלפו, אבל ההזמנות טרם נשלחו.

הזמנות לחתונה מהוות את האמצעי התקשרות עם האורחים והדרך לבשר לאורחים שהם מוזמנים לחגיגה המרגשת של חייכם וחשוב להשקיע באפיונן, כתיבתן ועיצובן על מנת להפיק תוצר מרשים שיגרום לאורחים לשריין את התאריך וכמובן, להגיע למאורע.

בתכנון, יש לקחת בחשבון את הפרמטרים החשובים ביותר שקובעים את המראה של המוצר כמו סוג הנייר, הטקסטורה, הקופירייטינג, התמונות וכמובן, ההדפסה, התזמון שהאספקה תתבצע במועד. לפניכם 4 שגיאות נפוצות ביצירת הזמנות לחתונה מהן כדאי להימנע:

הגודל כן קובע

גודל ההזמנה בעל חשיבות, כיוון שגודל נכון ימשוך את תשומת הלב של המוזמנים – אתם רוצים שהוא יהיה משמעותי אך גם לא גדול מדי, כדי שיהיה להם היכן ואיך לשמור אותה. עם זאת, יש להתאים את הגודל לפי מה שברצונכם לכתוב ולשלב בהזמנה, זאת על מנת לוודא שכל האלמנטים נכנסים וגם משתלבים היטב יחדיו.
טעות נפוצה היא אי התאמת גודל ההזמנה למעטפה במיוחד כאשר מבצעים את ההזמנות של ההדפסה עצמה לחוד מהמעטפות ויש פער שאי אפשר לגשר עליו. לכן, שימו לב היטב לממדי ההזמנה ולממדי המעטפה על מנת לוודא שההזמנה אכן נכנסת למעטפה ואפשר גם לשמור על קו סגנוני בין השתיים.

אופס, שכחנו מוזמנים

לפני שאתם ניגשים ליצירה, כדאי שתגבשו את רשימת המוזמנים גם בהתאם לגודל האולם ששכרתם וגם לפי אופי האירוע, כולל חשיבה על סידורי ישיבה, שלא תגלו מאוחר מדי שאין מקום לכמות X של מוזמנים.
גיבוש רשימת המוזמנים תסייע לכם גם להימנע מטעות נפוצה נוספת, שהיא להדפיס פחות מדי הזמנות מכפי שצריך ולפספס שליחת הזמנות לאורחים שלקחת בחשבון ברשימה, אבל בפועל לא שלחתם אליהם הזמנות כי לא הדפסתם מספיק ואולי פספסתם על הדרך. היו מדויקים ותמיד הזמינו מעט יותר כדי שאם הזמנה או שתיים התפקששו, התלכלכו או הלכו לאיבוד, תמיד יהיה לכם גיבוי.

עומס וגודש עיצובי

יותר מדי עצים ולא רואים את היער? זו אחת הבעיות בעיצוב הזמנות. מרוב שרוצים להעשיר, עשויים גם להעמיס יתר על המידה באלמנטים עיצוביים או במלל שלא לצורך. נסו לשמור על קו מינימליסטי תוך בחירה מדויקת ומוקפדת של מוטיבים שבאמת תורמים לנראות וגם לתמצת ככל שאפשר את האינפורמציה שאינה קריטית להגעה לאירוע גם אם היא מוגשת בצורה יצירתית, כדי שהאורחים לא חלילה יפספסו את הפרטים החשובים ביותר בין כל הפרטים הפחות רלבנטיים.

לא מוותרים על פרטי הגעה ועדכון פרטים

הזמנות חתונה היום סופר יצירתיות ויכולות להגיע במגוון עיצובים, צבעים וצורות כולל חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, תיאור סיפור אהבתכם ופגישתכם, אלמנטים המתכתבים עם המקום בו אתם עתידים להינשא ומשפטי השראה או ציטוטי העצמה. אבל מה שאסור לשכוח בשום פנים ואופן זה את הפרטים החשובים, האינפורמציה שלפיה האורחים ידעו לאן בכלל להגיע וגם מתי.
אל תשמיטו בטעות שעת חופה, לוקיישן וכדאי גם לציין היכן חונים, כי זו שאלה שחוזרת על עצמה. ניתן גם את המידע הלכאורה יבש הזה לכתוב בדרך יצירתית, קצבית ומסוגננת על מנת להפיח חיים ושמחה בהזמנה שלכם.  בהקשר הזה הימנעו משגיאות הקלדה, ערכו הגהה על הכתב לפני ששלחתם את ההזמנה להדפסה, לאחר מכן יהיה יקר לתקן או מתיש מדי לעבור באופן ידני הזמנה אחת אחרי השנייה על מנת לבצע שינויים ותיקונים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here