תאורת רחוב חכמה
צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

בימים אלה מותקנות ברחבי העיר נורות לד ומערכות חכמות על עמודי התאורה לאיתור פנסים תקולים לצד כיבוי, הדלקה וקביעת עוצמת תאורה בלחיצת כפתור לשיפור איכות החיים ולחסכון בחשמל ובאנרגיה.

תאורת רחוב חכמה
צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

במגדל העמק ממשיכים לפעול למען איכות חיי התושבים. כחלק ממגמת השינוי של סביבה ירוקה הכוללת בין היתר את התכנית העירונית "עיר נקייה ומקיימת" וחסכון בחשמל ואנרגיה, החליטו בעירייה להחליף את כל תאורת הרחובות ברחבי העיר לנורות "לד" החסכוניות ביותר בצריכת חשמל והפיכת מערכת התאורה העירונית למערכת "חכמה".

היתרונות של תאורת "לד" מתבטא בחסכון של חשמל ואנרגיה ואורך חיים ארוך יותר של הנורה דבר המייעל את התחזוקה והבלאי של הנורות ברחבי העיר. הפיילוט הראשוני של הפרויקט החל לפני כשלוש שנים בהחלפת הנורות בשכונת "רסקו" וכן שכונות וותיקות נוספות בעיר בהן הוחלפו עמודים, פנסים ונורות בחדשות. בעקבות הפיילוט הראשוני שהוגדר כהצלחה ובעקבות גיוס תקציב גדול ומשמעותי של 5 מיליון שקלים, החליטו ברשות המקומית לצאת בימים אלה למבצע נוסף של החלפת נורות לד בכל רחבי העיר.

בנוסף, תותקן על כל פנס אנטנה אלקטרונית ומערכת חכמה שיודעת לאתר פנסים תקולים, לכבות ולקבוע את עוצמת התאורה במהלך היום או הלילה בלחיצת כפתור. החשמלאי הראשי של העירייה גבי אוחנה ציין כי הפרויקט צפוי לחסוך יותר מ-50 אחוזים בצריכת החשמל העירונית והכפלת אורך חיי הנורות. מעיריית מגדל העמק נמסר: "הפרויקט הוא תוצר ישיר של מדיניות הרשות להתייעלות כלכלית ואנרגטית ושיפור איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים. החלפת הנורות צפויה לחסוך מאות אלפי שקלים שיושקעו בחינוך, תרבות ופנאי".

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here