צילום יחצ

צוות הנהלת החרמון הגיע לפגישה עם שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם, מר גלעד ארדן  כחלק מביקור בארה"ב ובחר להכריז בפומבי על ציון שנת היובל לאתר דווקא מעבר לים על אדמת ארה"ב, יחד עם כבוד שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם ויש בכך סימבוליות רבה עבור מי שפועל ללא לאות לשמור על נקודת הגבול האסטרטגית, הצפונית ביותר במדינת ישראל כפארק תיירותי ואתר סקי יחיד במינו בישראל על אף המורכבות הביטחונית שקיימת באזור.

שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם גלעד ארדן:״אני מאד נרגש כי החרמון בשבילי, כמו עבור מיליוני ישראלים ויהודים מרחבי העולם, הוא אחד האתרים הכי חשובים והכי מרגשים לבקר בהם – גם בגלל החשיבות הביטחונית שלו, "העיניים של המדינה", וגם בגלל שכל כך כיף שיש לנו מקום שאפשר לבוא אליו עם המשפחה והילדים לגלוש וליהנות. שמחתי מאד לשמוע על התכניות המדהימות שלכם לשדרוג האתר בשנים הקרובות, אני כבר לא יכול לחכות לבוא לבקר בארץ ומקווה שגם השנה ירד שלג ואזכה לגלוש בחרמון, המקום בו למדתי לגלוש לראשונה. לפי מה ששמעתי מכם, יש הרבה למה לצפות – אטרקציות לילדים, שדרוג תנאי הגלישה, המסעדות ועוד. אני מודה לדור ההנהלה הצעיר והחדש של האתר הלאומי שלנו, ואני מזמין את כולכם לבוא לבקר, ליהנות ולתרום לאתר החרמון לרגל שנת ה-50 ולעוד הרבה שנים!״

"כשגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם, הנמצא בקשר חשוב ושוטף עם הקהילות היהודיות ומתוקף תפקידך הממלכתי המייצג במסירות רבה את הקשר המיוחד בין מדינת ישראל לארה"ב כולה וכמי שאמון על השמעת כקולו של העם היהודי מול שגרירי העולם, כבוד הוא לנו להכריז על פתיחת שנת היובל לאתר החרמון  יחד אתך, אנו מודים לך על הנכונות ומצפים לראותך בארץ באירועי החמישים לאתר". ציין רפאל נווה מנכ"ל אתר החרמון במהלך המפגש בניו יורק.

אתר החרמון נפתח לראשונה לגולשים בדצמבר 1971 והוא משמש עד היום כאתר הסקי היחידי במדינת ישראל.  האתר משתרע על פני שטח של כ-2,434 דונם בגובה 1,600 עד 2,040 מטר מעל פני הים והוא משמש אתר תיירות נופש ובילוי הפעיל בכל ימות השנה עם מגוון אטרקציות בחורף ובקיץ. במהלך השנים האחרונות השקיעה הנהלת האתר בפיתוח מסיבי, רכבל קרוניות חדש הוקם לאחרונה בהשקעה רחבת היקף, מתקנים ואטרקציות התווספו וכעת עובדים על תכנית הקמת מלון ייחודי שיבנה כחלק ממבנה ההר וישתלב עם הטבע הייחודי לאזור כמקשה אחת.

בחורף משמש האתר כאטרקציית החורף המרכזית בישראל בהיותו אתר סקי לגולשים מתחילים ומתקדמים וכן אתר ביקור למבקרים רבים המגיעים להשתעשע בשלג. בנוסף מהווה האתר עוגן תיירותי- כלכלי לכל אזור הצפון. בקיץ ניתן ליהנות  באתר ממגוון אטרקציות לכל המשפחה וכן מסיורים מודרכים לאזור גבעות הקרב הידוע בכינוי "העיניים של המדינה" שם ניתן לערוך תצפיות לכיוון גבול ישראל-סוריה וכן לעבר הגולן, עמק החולה והרי לבנון. האתר קולט בשנה כ- 450,000 מבקרים, מתוכם כ 50,000 גולשים. השנה יציין אתר החרמון 50 שנה להקמתו וזוהי בהחלט סיבה טובה וחשובה לחגוג זאת במשך שנה שלמה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here