הסטארט-אפ המנצח של תלמידי 'אלון יזרעאל'
דוברות עיריית עפולה

בית ספר "אלון יזרעאל" בעפולה זכה במקום ראשון ביריד חקר מחוזי הודות להמצאה של מתקן לייבוש כביסה סולארי שהמציאו תלמידי בית הספר בשיתוף חברות הפעילות בתחום.

הישג נאה לתלמידי בית הספר "אלון יזרעאל" מעפולה שזכו במקום ראשון ביריד חקר מחוזי הודות להמצאה של מתקן לייבוש כביסה סולארי שמטרתו זירוז זמן ייבוש הכביסה בחורף שאותו המציאו התלמידים במסגרת שיעורי החקר הטכנולוגי במדעים. מתקן הייבוש ממיר למעשה את האנרגיה הסולארית לאנרגיה חשמלית וזו מפעילה את גופי החימום במתלה הכביסה. פתרון זה מקטין את עלויות החשמל ומזרז את זמן ההמתנה לייבוש הבגדים הרטובים לאחר כביסה ובמקביל מפחית את זיהום האוויר תוך שימוש באנרגיה ירוקה.

הסטארט-אפ המנצח של תלמידי 'אלון יזרעאל'
דוברות עיריית עפולה

המצאת המתקן נרשמה במהלך שנת הלימודים הנוכחית במהלכה התנסתה קבוצת התלמידים טליה ויצמן, אוריאן משה, טוהר פבר, עידן רויט, טל קופמן, נועם לוי בהובלתה של ליאת מזרחי מורה למדעים בלמידה בדרך של חקר ופתרון בעיות. כחלק מתהליך הבנייה של האבטיפוס  הסתייעו התלמידים בסיוע של אנשי מקצוע ממפעל "אורטל יציקות" שסייעו בבניית הדגם וחברת "אלקרוטם" שסייעה בייצור גופי החימום למתקן.

כאמור, הרעיון הייחודי בפיתוח המוצר ועבודת החקר זיכו את בית הספר במקום הראשון ביריד חקר של מחוז צפון והעפלה ליריד החקר הארצי. לאחר הזכייה הציגו תלמידי הקבוצה את ההמצאה המנצחת לראש העיר אבי אלקבץ ולראש מנהל חינוך טינה ולדמן וסיפרו להם כיצד נולד הרעיון, תהליך הפיתוח והדרך לאבטיפוס המוגמר. במהלך החודש הקרוב אמורים חברי הקבוצה להציג את המצאתם ביריד חקר ארצי שם יתמודדו מול עשרות פיתוחים של מוצרים מכל רחבי הארץ.

מנהלת בית הספר, מיכל ברובן סיפרה: "אני גאה בתלמידים על ההישג המרשים ולמורה למדעים, ליאת מזרחי, שבכל שנה נותנת במה לתלמידים ולתלמידות חוקרים ויוצרת עבורם הוראה מאתגרת ומסקרנת, מערבת לימוד פעיל, התנסותי חווייתי ומעמיק, מבוסס חשיבה וקשור לסוגיות רלוונטיות המעניינות את התלמיד".

הסטארט-אפ המנצח של תלמידי 'אלון יזרעאל'
דוברות עיריית עפולה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here