צילום ישראל פרץ

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הכריז על פתיחת חגיגות 65 לנוף הגליל

הנשיא יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הקדישו השבוע יום שלם לביקור בנוף הגליל. הביקור החל בשעות הבוקר במפגש חגיגי של הנשיא עם ילדי העיר. לבושים בחולצות לבנות ואוחזים בדגלי הלאום, הילדים קיבלו את פני הנשיא והעניקו זר פרחים לרעייתו. רב העיר ישעיהו הרצל ברך את הנשיא ורעייתו בטקס המסורתי עם חלה טבולה במלח והנשיא חתם בספר האורחים וכתב: "הלב הולך ומתרחב להיות פה ולראות את ההתפתחות המדהימה של נוף הגליל, עיר המחוז ובירת הגליל".

הנשיא ורעייתו השתתפו בישיבה חגיגית שהתקיימה באולם המועצה בהשתתפות ראש העיר רונן פלוט, רב העיר ישעיהו הרצל, סגני ראש העיר אלכס גדלקין וסמיון ברון, מנכ"ל העירייה, עדי מלכה, חברי מועצת העיר דוד שינאן, מנחם גנדל, ברכה ברוב ונוריאל כהן. כמו כן השתתפו מנהלי אגפים בעירייה, מנהלי מחוזות של משרדים ממשלתיים, גופים ומוסדות הפועלים בעיר. הישיבה נפתחה בהכרזת הנשיא על  פתיחת חגיגות  65 לנוף הגליל:  "יש לי את הכבוד לפתוח את חגיגות 65 השנים לכינונה של עיר שמאוד יקרה לליבי. אני, באופן אישי, מכיר את העיר הזאת כבר לא מעט זמן, למעשה כבר עשרות שנים, וכל פעם אני נהנה להגיע לכאן לצפות בהתפתחותה והתקדמותה המופלאה. העיר הזאת טסה, היא מתפתחת בצורה יוצאת מן הכלל. זה תענוג לראות בה את השליחות העמוקה ולדעת שיש בה משהו הרבה יותר עמוק מעוד יישוב, משהו מהשילוב המופלא של הגליל, הנוף, האוכלוסייה הנהדרת והחזון שאתם מביאים מזניק אותה ביחד לשיאים חדשים. אני מאחל לעיר הזאת הצלחה רבה ושתמשיכו לצמוח להתפתח ולהיות משוש כל הארץ לכולנו", אמר הנשיא.

חשיפת לוגו 65

לאחר ההכרזה נחשף הלוגו המעודכן של העיר לחגיגות ה-65, אותו עיצבה סטודנטית, תושבת העיר, סבינה פישמן. ראש העיר יחד עם הנשיא והמעצבת הסירו את הלוט מעל הלוגו שנבחר בתחרות פומבית שקיימה העירייה במהלך החודש האחרון.

גם הקטע האומנותי שליווה את הטקס עורר התרגשות גדולה. אושרי בטאוו, בן 10 מנוף הגליל, הלומד בקונסרבטוריון העירוני, הפליא בביצוע קטעי נגינה על פסנתר כשלצדו המורה שלו לפסנתר, אינה קרביץ ואמו אלמיטו, שעלתה מאתיופיה בשנת 1991.

לאחר ההכרזה החגיגית יצאה פמליית הנשיא לביקור באצטדיון החדש. הנשיא הדליק נר בפינת ההנצחה שהוקמה לאחרונה לזכרם של שחקנים ומאמנים שליוו את קבוצת הכדורגל הפועל נוף הגליל לדורותיה.  על כר הדשא, ביציאה מחדר ההנצחה, הנשיא ורעייתו נפגשו עם שחקני הפועל נוף הגליל ומאמנה ירון הוכנבוים. הנשיא שוחח עם השחקנים ובעט בהצלחה כדור לשער. בסיום המפגש הוענקו לנשיא ולרעייתו חולצות הקבוצה עליהם המספר 11 – מספרו של הנשיא יצחק הרצוג כנשיאה ה-11 של מדינת ישראל.

התחנה הבאה בביקור הייתה בנופארק – הפארק העירוני החדש של נוף הגליל. הנשיא ורעייתו מיכל התרשמו מההשקעה האדירה בפלנטריום שנחשב לאחד המשוכללים בארץ, ובעיקר התרגשו מהמפגש עם קבוצת אנשים בעלי מוגבלויות המועסקת העבודות הפארק במסגרת מיזם חברתי ייחודי שמוביל ראש העיר, רונן פלוט. המיזם הוצג על ידי לאה ספיר, מנהלת הפארק, עובדי הרווחה בניהולה של איריס ברומיל וחברת "אדנם".העובדים סיפרו על עבודתם המהנה בפארק ואף הפיקו תמונה משותפת שצולמה עם הנשיא במהלך הביקור.

המשך הביקור התקיים במרכז מורשת  קק"ל, שם הנשיא הרצוג ורעייתו קיימו מפגש שיח פתוח על מנהיגות ודמוקרטיה עם תלמידי כיתות י'–י"ב מבתי הספר התיכוניים אורט "אלון" ו"שרת" וקידום נוער. הנשיא פנה לנוער ואמר: "נהוג לחשוב שמנהיגות זה לתת פקודות, לתת הוראות ואולי אפילו להתנשא מעל האחר, אבל זה בדיוק ההפך. כל הרעיון שלי בשיחה הזאת זה להגיד לכם  שבסופו של דבר היהדות אומרת 'ואהבת לרעך כמוך'. בעיניי, מנהיגות זה לכבד את האחר, לדעת לקחת אותו וביחד לבנות ולממש את החלומות שלכם״, אמר הנשיא והוסיף: ״לכל אחד יש חלומות ואתם תגיעו להגשמתם אם תדעו לחשוב גם על האחר. זה דבר מאוד משמעותי ובעל ערך".

הנשיא סיכם ואמר: "אנחנו פה בעיר היקרה הזאת שאני מכיר עשרות שנים ואנחנו מאוד מרוצים ממה שאנחנו רואים. יש פה תחושה של עשייה. יש פה מפעלים נהדרים של פעילות חברתית, מדעית, ספורטיבית וחינוכית. מה שמרשים כאן, זה דווקא תחושת החזון שיש פה. המקום מתקדם מתפתח. תיהנו מזה ותראו שאתם תתמלאו סיפוק, אני מאחל לכם המון בהצלחה". ראש העיר נוף הגליל, רונן פלוט, סיכם: "בשמחה ובהתרגשות גדולה נוף הגליל אירחה את נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, שלמרות עיסוקיהם הרבים הקדישו יום שלם לביקור בעיר וביקשו לראות מקרוב את הפיתוח האדיר ותנופת ההתחדשות הבלתי רגילה בבירת הגליל. יותר מכל התרגשנו מבקשת הנשיא לבקר במרכז התעסוקה החדש והיחיד מסוגו לאנשים עם צרכים מיוחדים ועם בני הנוער."

הנשיא הרצוג ורעייתו מיכל התרגשו מקבלת הפנים המיוחדת שהכין עבורם ראש העיר רונן פלוט באמצעות מנכ"ל העירייה עדי מלכה ועובדי העירייה :"מיכל ואני מבקשים להודות לך על הנחת העצומה שהסבת לנו היום" כתב הנשיא לראש העיר פלוט בסיום ביקורו "היינו גאים להיות ישראלים בעיר שלך היום ונהנינו מאוד"

 

 

 

 

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here