טרקו איינאו על רקע קיר התעשייה במכללה הטכנולוגית נוף הגליל.
צילום: אלבום פרטי

בן 46, נשוי באושר ואב לשישה ילדים, טרקו איינאו מציג בגאווה ובסיפוק עוד תקרת זכוכית שניפץ, דיפלומת הנדסאי חשמל מהמכללה הטכנולוגית נוף הגליל. "במכללה יש צוות נהדר, מקצועי, מכיל ובעיקר תומך, שיא ההתרגשות מבחינתי היה כשהגעתי למשרד המנכ"לית תרצה, שליוותה אותי ברגעים המאתגרים, ובישרתי לתרצה שעמדתי בכל המשימות בהצלחה", אומר טרקו

 

זהו סיפור על נחישות, התמדה, על שאיפה להגשים חלום, על הרצון הבלתי נלאה להצליח, סיפורו של טרקו איינאו, מעפולה, הוא מסע שהחל לפני 46 שנים בכפר גולטוש באתיופיה בו נולד , עלייה לארץ המובטחת לפני 29 שנים, רכישת שפה חדשה, חברים חדשים, תרבות חדשה ואהבה אחת המחברת בין האתמול למחר, הכמיהה לארץ ישראל, לירושלים.

"הגענו היישר מאדיס אבבה, בירת אתיופיה, לטבריה, לאחר שנתיים קבענו את ביתנו בעפולה, מספר טרקו ומוסיף: למדתי בפנימיית ' יוהנה ז'בוטינסקי' , סיימתי לימודיי עם תעודת בגרות מלאה, בצה"ל שירתי בחיל האוויר, ב נ. מ. וידעתי שהמסלול שלי הוא המשך לימודים לאחר השירות הצבאי".

טרקו, נאמן לתוכניותיו, לאחר שחרורו מהצבא, החל ללמוד לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, סיים את לימודיו, ברם , לא מצא מקום עבודה בתחום לימודיו. "התאכזבתי מאוד אבל לא נתתי לאכזבה לנהל אותי והחלטתי לשנות כיוון, אומר טרקו ומוסיף: התחלתי ללמוד הנדסת חשמל, בין לבין התחתנתי, הקמתי משפחה, יש לנו שישה ילדים מקסימים, החלטתי לסיים את לימודי הנדסת החשמל במכללה הטכנולוגית נוף הגליל".

ואכן טרקו החל לתמרן באופן מעורר התפעלות בין עבודות במשמרות לילה ובוקר כדי ללמוד לימודי הנדסת חשמל בשעות הערב במכללה. "זה לא היה פשוט כלל וכלל, מחד הייתי צריך לרצות את המעסיקים שלי, ומאידך להצליח בלימודים, לעמוד במטלות, להצטיין במבחנים, הרצון להצליח ניצח, יחד עם צוות מצוין של המכללה שתמך בי, מנכ"לית המכללה תרצה ריבק שסייעה לי מאוד, וקיימה עימי שיחות תמיכה ועידוד במשרדה.

ההתרגשות העצומה שלי הייתה ביום בו נכנסתי למשרדה להודות לה על שהייתה כל הזמן למעני", אומר טרקו בהתרגשות.

טרקו עובד כיום בחברה אמריקאית nvidia ביוקנעם, חברה אשר רכשה את חברת מלאנוקס תמורת 6.9 מיליארד דולר. "אני מרוצה מאוד מעבודתי בחברה ומתפרנס בכבוד רב" אומר טרקו.

הנער מגולטוש בואכה גונדר באתיופיה, תושב עפולה, בוגר המכללה הטכנולוגית נוף הגליל, סוגר מעגל של הצלחה במפעל אמריקאי, וזוהי רק ההתחלה.

טרקו איינאו על רקע קיר התעשייה במכללה הטכנולוגית נוף הגליל.
צילום: אלבום פרטי

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here